Viktoriáni přejeli Příbram, o titulu se rozhodne v přímém souboji!

Před Viktoriány stál poslední domácí zápas sezóny snů. Družina kolem Pavla Horvátha rozdrtila Příbram 5:0.
Píše se 9. května 2012 a ve Štruncových sadech se pomalu plní stadion, fanoušci jsou natěšeni na poslední domácí zápas.. Kolotoč jménem Gambrinus liga se roztáčí na ty nevyšší obrátky, ti slabí již vystoupili a zbývá poslední trojice těch nejsilnějších. V Českých luzích a hájích se schyluje k nejdramatičtějšímu vyvrcholení ligy. Porazit Příbram čekat na bodovou ztrátu Sparty a do Liberce se jede rozhodnout. Lehce se to píše, již těžší je tento scénář splnit.

Prognóz bylo dost a jede se na samotný zápas. Viktoriáni v posledním kole letošního ročníku přivítali na svém hřišti nedalekou Příbram. Viktoriáni do zápasu vlétli jako uragán, hned v první minutě po přihrávce Daridy z velkého úhlu mohli skórovat do prázdné branky, bohužel na míč nikdo z útočících hráčů nedosáhl. V páté minutě to byla, ale jiná. Po faulu Papšyse na Václava Pilaře v pokutovém území ukázal sudí Bílek na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil nikdo jiný než kapitán týmu Pavel Horváth, i když gólman Hruška směr jeho střeli vystihl nedokázal projektil vytěsnit z branky a tak Viktoriáni hned v úvodu zápasu vedou 1:0. Vitální desetiminutovku zakončil únikem na osamoceného Hrušku Petržela, ale jeho střela si to namířila přímo do připraveného brankáře. Příbramské v dnešním zápase držel hlavně Hruška, pokus Bakoše na hranici velkého vápna konečky prstů vyškrábl nad. 22. minuta a Štruncovy sady jásají podruhé. Kolář dokázal obrat jednoho z obránců o to nejcennější co má tedy o balon, který poslal na zcela osamocenému Bakošovi, ten jen zakončil do prázdné branky. Viktoriáni vedou 2:0. Po necelé půlhodině hry mohl zvyšovat Petržela. Na jeho střelu se hostující strážce tyčí díval ze zatajeným dechem a mohl být rád že tento střela nerozvlnila síť. Hruška se v dnešním zápase opravdu nenudil což nemohl říct jeho protějšek v dresu Plzně Marek Čech ten až na pár střeleckým pokusů, které úspěšně zneškodnil spíš sledoval svoje spoluhráče v útočném tažení. 37. minuta jdeme do tříbrankového vedení. Petržela pálil z rohu malého čtverce a Hruškovi nezbylo nic jiného než míč vytáhnout z sítě. Aby jsme nepsali jen o Viktorce, Příbram si přeci nějakou tu šanci Vytvořila. V závěru vybojovali volný přímý kop, který zahrával Pleško. Míč se dostal až k Pilíkovi. Gólman Čech pouze před sebe vyrazil míč a následná dorážka rozvlnila síť. Gól naštěstí platit nemohl jelikož gól padl z ofsajdu. Do kabin se šlo za dost příznivého stavu pro domácí barvy.

Skvělá atmosféra ve Štruncových sadech.

Příbram se pokoušela na začátku druhého dějství aspoň výsledek zkorigovat jedním gólem. Koukal ani Pilík na domácího gólmana, ale nevyzráli. Po necelé hodině hry se dostal do samostatného úprku Pilař. Zkusil gólmana přehodit, neúspěšně. Příbram i přes vysoce nepříznivý stav ve druhém poločase ožila. Viktoriáni se stále více a více přibližovali pověstnému bůru postrachu každého týmu. Marek Bakoš poslal míč na osamoceného obránce Čišovského, který skóre navýšil na 4:0 pro Viktoriány. O necelé dvě minuty později zahrávali Viktoriáni druhou penaltu v zápase po faulu na Petrželu. Míč si na penaltový putník postavil znovu Pavel Horváth, Hruška i napodruhé vystihl směr jeho pokusu naštěstí znovu lovil míč ze sítě. Viktoriáni vedou 5:0. Svěřenci kouče Vrby mohli skóre ještě navýšit, například po střele střídajícího Řezníka.

Je tu konec rozhodčí píská do píšťalky je za námi poslední zápas na domácí půdě. Poslední zápas sezóny, kterou žádný fanoušek Viktorky ponese ve svém srdci až do smrti. Sezóny snů.

Závěrečná děkovačka.

Hráči se loučí z fanoušky a přichází další radostná zpráva o titulu se rozhodne v posledním kole, kde na sebe narazí Liberec a druhé Viktorie Plzeň a proto je v sobotu na co se těšit. Viktoriáni věřte a v sobotu Pavel Vrba a jeho družina statečných rytířů přiveze domů do Plzně pohár...

Celý tým

Řikejte si co chcete, ale ani jeden z hráčů výrazně nevyčníval a ani nemohl celý tým hrál prostě skvěle měl nespočet šancí a nebýt Hrušky mohlo to pro Příbram dopadnout mnohem hůř než jen 5:0.

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 5:0