Viktoriáni porazili Slavii!

Do konce letošního ročníku Gambrinus ligy zbývají pouze tři zápasy a Viktoriáni jsou zapojeni stále v boji o mistrovský titul, ale co je také velmi důležité. Máme jisté poháry pro nadcházející sezónu, teď jen jaká soutěž to bude a jaké předkolo.

Dohrávku 27. Kola obstaral velmi zajímavý zápas mezi třetí Viktorkou, která stále bojuje o mistrovský titul a dvanáctou Slávií, ta je stále ještě namočená v sestupových vodách. Již několik hodin před samotným výkopem bylo celkem jasné, že dnes bude, jak se lidově říká „plný dům.“

Hned v úvodu hry mohli jít sešívaní do jednobrankového vedení, po přihrávce za plzeňskou obranu, Nitrianský měl před sebou již jen osamoceného gólmana Pavlíka. Ale ani na dvakrát skvěle chytajícího brankáře překonat nedokázal. V deváté minutě zápasu poprvé propuká ve Štruncových sadech nefalšovaná radost. Zmatek v obraně hostů využil Václav Pilař, který nahrál osamocenému Bakošovi, ten skluzem překonal brankáře Čontofalského. Viktoriáni vedou po necelých deseti minutách 1:0. Aby toho nebylo málo, druhou desetiminutovku zakončovali Viktoriáni druhým gólem. Václav Pilař se prokličkoval až do velkého vápna hostů, gólman Čontofalský vytáhl z rukávu skvělý zákrok, míč se dostal až k osamocenému Petrželovi. Zakončit do odryté branky nebyl problém a tak Viktoriáni vedou nad Pražským rivalem 2:0. Ve 25. minutě, nebyli Viktoriáni zas až tak daleko od třetího gólu. Na Kolářově střele si smlsl Kolář a Pilař následný odražený míč do branky neposlal. Znovu po chybě Slávistické obrany namířil Bakoš svojí přihrávku na nabíhajícího Petrželu, ten je míč přistrčil a mohl se radovat dnes z druhého gólu v zápase. Viktoriáni vedou před koncem prvního dějství již 3:0.

Originální oslava třetího gólu, který vstřelil Milan Petržela.

První větší příležitost druhého poločasu se udála až po deseti minutách. Zbyněk Pospěch pálil z dvaceti metrů na branku střeženou Pavlíkem, naštěstí pro Viktoriány skočila na tribuně. Po hodině hry poslal Petržela přihrávku na Koláře, ale Čontofalský na jeho střelecký pokus dokázal odpovědět slušným zákrokem. Čtvrthodiny před koncem se mohli Viktoriáni, dostal do čtyřbrankového vedení. Darida se dostal do vápna Slávie, předložil míč Bakošovi, který ale svůj střelecký účet již dnes navýšit nedokázal. V poslední desetiminutovce Rajtoral poslal míč svojí pověstnou levačkou na Čontofalského, ten míč udržet nedokázal, k odraženému míč si již nikdo v modročervených dresech nedostal.

Do konce zápasu se již nějaká výraznější šance nestala a tak Viktoriáni ve 27. Kole dokázali porazit pražskou Slávii rozdílem třídy 3:0 a na druhou Spartu ztrácí stále jen pouhopouhý jeden bod.

Milan Petržela

Jasný hráč zápasu tento rychlonohý záložník, kromě toho že si řekl o nominaci na nadcházející EURO, ale také přispěl značnou měrou k dnešnímu vysokému vítězství. Tento sváteční střelec dokázal propálit Čontofalského hned dvakrát.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:0