Viktoriáni porazili Bohemians a nyní je čeká AC Milán!

Viktoriáni v posledním ligovém zápasu kalendářního roku 2011 dokázali na domácí půdě porazit pražské Bohemians 3:1. Díky gólům Horvátha, Rajtorala, Pilaře a Daridy. Gól na straně Bohemians dal Nešpor.

Před Viktoriány stál poslední zápas podzimní části ligové sezóny. V posledním zápase změřili síly s Bohemians 1905. Tým, který Viktoriány ve druhém kole Gambrinus ligy dokázal porazit 2:1. Oproti zápasu proti Příbrami nastoupil v základní sestavě Václav Pilař.

Milan Petržela (vlevo) bojuje o míč s Jindriškem (vpravo)

Viktoriáni vstup do zápasu úplně zaspali. Hned ve čtvrté minutě prošel Nešpor plzeňskou obranou jak nůž máslem, dále mu pomohl Marek Čech, který vyběhl až moc a byl s toho gól. Viktoriáni zaspali a po čtyřech minutách prohrávali díky gólu Nešpora 0:1. Po více jak čtvrthodině hry měl vyrovnání na kopačce reprezentant Petr Jiráček, míč poslat do nebes a zahodil tak jasnou tutovku. O pár desítek sekund později se snažil po straně dostat až před branku střeženou gólmanem Sňozíkem dostat František Rajtoral, jenže ho v pokutovém území nedovoleně zastavil obránce Jindrišek a sudí Adámek bez jakých kolik okolností odpískal pokutový kop. Penaltu nemohl zahrávat nikdo jiný než kapitán Pavel Horváth. Ten dokázal překonat gólmana Sňozíka, který nevystihl směr míče. Viktoriáni dokázali srovnat krok, stav utkání 1:1. Viktoriáni po vyrovnávacím gólu chytili novou slinu a hned o dvě minuty později Kolář překonal gólmana Sňozíka, měl před sebou prázdnou branku již se chtěl radovat, ale na poslední chvíli jeden z hráčů Bohemians dokázal míč odkopnout z brankové čáry. Míč se hned vrátil ke Kolářovi, který viděl osamoceného Rajtorala, ten z voleje poslat dělovku směrem na branku Bohemians, Sňozík nedokázal na jeho střelu zareagovat. Viktoriáni po nepovedeném vstupu poprvé v zápase vedli 2:1.  Po tomto gólu měli Bohemians menší příležitosti na to skórovat, ale naštěstí pro Viktoriány bez úspěchu hostů. Před koncem prvního poločasu Viktoriáni navýšili výsledek na 3:1. Václav Pilař se prokličkoval až před branku a pozemní střelou k tyči zvýšil. Po polovině zápasu vedli Viktoriáni nad Bohemians 3:1.

Viktoriáni se radují ze vstřelené branky.

Bohemians měli výraznější šanci na to zkorigovat výsledek po střele Ondřeje Krajáka, jeho střelecký pokus skončil naštěstí pro Viktoriány na břevně Čechovi branky. Před koncem druhého poločasu Viktoriáni ještě svůj výsledek navýšili, Pavel Horváth našel v malém vápně zcela osamoceného Vladimíra Daridu. Ten se radoval s jubilejního gólu v Gambrinus lize. Plzeňané vedou 4:1 a vše nasvědčovalo k tomu že si v posledním ligovém zápase kalendářního roku získají všechny tři body. To bylo vše žádný tým již žádnou branku nepřidal. Viktoriáni po celkem zdařilém výkonu porazili pražskou Bohemku 3:1 a po polovině soutěže mají na kontě třicet bobů a nejhůř přezimují na pátém místě.

František Rajtoral

Dal jeden gól, k dalšímu pomohl. Tvořil po straně hřiště a byl jeden z nejlepších hráčů na hřišti.

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 4:1