Viktoriáni podlehli Bohemians

Poslední letošní zápas sezóny sehráli fotbalisté plzeňské Viktorky na půdě Bohemians 1905. A v zápase bohužel nedokázali zvítězit a pohráli s klokany 1:0 po gólu Trubili ze čtvrté minuty.

Před hráči plzeňské Viktorky stál poslední zápas velmi úspěšné půl sezóny Půl sezónu, kterou si bude pamatovat každý fanoušek a nikdy na ni nezapomene, i hráči si tyto vzpomínky budou na dlouho uchovávat v paměti. Poslední letošním soupeřem byly Bohemians 1905, kterým se na jejich poměry docela dařilo, sice své domácí zápasy hraje na stadionu Slávie, tedy Edenu, kde ztratily všechny body pouze se Spartou. Před svěřenci Pavla Vrby stála velká výzva následovat pronásledovatele z Letné a napodobit zde vítězství. V tomto velmi důležitém zápase chyběl Viktorce Jakub Navrátil, který si vysloužil stop na tento zápas proti Liberci, na jeho místo nastoupil slovenský obránce Miloš Brezinsky. Zápas začal za deštivého počasí a hned po čtyřech minutách bylo prakticky rozhodnuto, běloruský záložník Trubila se dostal až před šestnáctku a nekompromisní dělovkou do svatyně Krbečkovy branky poslal Bohemians do vedení. Byla to obrovská smůla. Viktoriáni se ale nevzdávali, zkoušeli to dál. Gólman Bohemians se míče poprvé dotkl ve 12. min. když Rezek z 15. metrů vystřelil dělovku, ale Sňozík si se střelou poradil. Plzeň byla o třídu lepší, pořád se snažila dostat před branku soupeře, ale vždy selhala v koncovce. Bohemians se vyznačuje tvrdým fotbalem a zápas nebyl výjimkou. Někdy byly fauly až zákeřné a na hranici únosnosti. I přes to se dařilo Bohemians výsledek udržet. Druhý zlomový okamžik zápasu se udál ve 42. min. Plzeňští zahrávali rohový kop. Slovenský obránce Brezinsky se vyhoupl pro míč a usměrnil ho do brány a bylo vyrovnáno, jenže radost Viktorky netrvala ani minutu, byl to „ofsajd“ jenže není ofsajd jako ofsajd, tento byl chybně odpískaný, sice Rezek se v ofsajdu nacházel, ale nijak se nezapojil do hry. I tato situace nahrávala do karet domácím.  Viktoriáni mohli vyrovnat v 79. min. Petržela byl sám před brankářem Sňozíkem a měl dost času na rozmyšlenou, jenže míč trestuhodně poslal těsně vedle tyčky. Na posledních deset minut se ke slovu znovu hlásily Bohemians. A mohli ještě svůj náskok zvýšit. Jenže to už se jim nepovedlo a senzačně doma porazily lídra tabulky z Plzně a rok zakončily úspěšně, naopak Viktoriáni nahráli Spartě, která může náskok na čele tabulky snížit už jen na čtyři body. Plzeň odjíždí z Prahy bez bodu za prohru 1:0.