Viktoriáni nestačili na Barcelonu, ale výkon byl heroický!

Viktoriáni ve středečním zápase Ligy mistrů, sice nestačili na slavnou Barcelonu a prohráli 2:0, ale podali skvělý výkon, za který se vůbec nemusí stydět.

Viktoriáni zavítali na slavný fotbalový stánek Camp Nou, kde se ve středu utkali s tamní FC Barcelona, z bezesporu nejlepším týmem v  současnosti. Svěřenci kouče Vrby byli sice outsaidři tohoto duelu, ale na sebevědomí jim to neubralo, přijeli tam podat svůj top výkon. Plzeň do zápasu nasadila to nejsilnější, Barcelona také až na zraněného obránce Piquého. Stadion se pomalu zaplňoval a skoro plný sektor hostů neúnavně ještě před zápasem hnal své hrdiny do následujícího boje. Po zaznění hymny Ligy mistrů se šlo na věc a skoro sedmdesát pět tisíc diváků na stadionu se mohlo těšit na skvělý zápas.

František Rajtoral (vlevo) v souboji o míč s Iniestou (vpravo)

Když hraješ s Barcelonou tak se rozhluč s míčem, to platí pro všechny týmy a Viktorka nebyla výjimkou, hned ve druhé minutě střetnutí vyslal Iniesta dělovku ze střední vzdálenosti na gólmana Čecha, ten pohotově lapil míč do svých rukavic. Barcelona si stále vyvíjela  větší tlak v obranném území Viktoriánů. O pár vteřin později nahrává Messi nabíhajícímu Alvesovi, je sám před Čechem, ale naštěstí pro Viktoriány pálí nad. Deset minut jen deset minut dokázali vzdorovat Viktoriáni slavným protějškům z Barcelony, po několika přihrávkách se dostal míč k Messimu, ten vzápětí přihrál Iniestovi, který si poradil s obráncem Čišovským a dělovkou k tyči uklidil míč do branky. Camp Nou jásá, Barcelona vede 1:0. Barcelona byla paní učitelka a svěřenci kouče Vrby byli vzorní žáčci, Bacelona si stále tvořila čím dál tím větší šance a bylo vždy jen štěstí, že neskončily za zády Marka Čecha. Po více jak půl hodině vyučování, se také přihlásila Viktoria a byla vyvolána až před branku Barcelony, bohužel ze závěrečnou střelou vždy dlouho otáleli a přišli o balón. V dnešním zápase bylo hodně nebezpečné duo Messi Villa. Po půl hodině stálého obléhání branky Viktorky přišla gólová šance, Villa na zlatém podnose naservíroval Messimu míč do malého vápna,kde už byla jediná překážka gólman Čech, ale naštěstí neuspěl. Vše hrálo pro favorita z Barcelony, držení míče střeli v tom všem měla navrch, těch střel co vysílala na branku hostů bylo také dost, jenže na ukazateli stále svítil u domácích jeden gól, i to značilo, že Viktoriáni pěvně bránili, i když někdy ze štěstím se vyhnuli branky. Ke konci prvního poločasu zahrávala Barcelona rohový kop, na který se postavila hvězda všech hvězd Leo Messi trefil pouze tyč Čechovi branky, byla to taková rána, že ta tyč musí zvonit ještě teď. Obraný val Viktorky již domácí do konce prvního poločasu neprolomili a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Xavi (vlevo) se pokouší obejít Koláře (uprostřed)

Ve druhém poločase znovu byli aktivnější domácí hvězdy, ale obranné řady Viktorky nyní fungovaly bezchybně a na top úrovni. Po deseti minutách druhého poločasu se dostal do zakončení znovu Leo Messi, který si znovu vylámal zuby na skvělém Čechovi. Po hodině hry nahrával Horváth slovenskému útočníkovi Bakošovi, kterému až před vápnem vzal míč z kopaček domácí gólman Valdés. Tyč zvoní po druhé Leo Messi uplatnil svojí rychlost a mrštnost obešel všechny obránce Viktorky a nyní již překonal Čecha, který na jeho střelu nestihl reagovat. Jenže míč trefil znovu tyč.  Největší šance Viktorky v zápase přišla o pár minut později, po chybě Valdése a Alvése se míč ocitl  bez majitele v pokutovém území domácích. Bohužel přítomný Ďuriš nebyl tak duchapřítomný, aby se míče zmocnil a uklidil ho do branky. Na opačné straně hřiště se skvělým zákrokem blýsknul obránce Limberský, Messi dokázal přelobovat Čecha, ale právě na Limberského na brankové čáře již nevyzrál. Barcelona se ještě v závěru utkání dočkala ještě jedné branky. Rychlí hráči Barcelony se vydali do protiútoku, po ztrátě míče Viktorky a úspěšně, gólman Čech již nedokázal vykrýt střelu španělského snipera Villy a Camp Nou jásal po druhé. Barcelona v závěru utkání navýšila vedení na 2:0. Barcelona ani Viktorka již v následujících minutách nedokázala přidat žádný gól. Viktoriáni sice na Camp Nou prohráli 2:0, ale můžou být na svůj výkon patřičně hrdí, jelikož Barcelona dala v čtyřech předchozích zápasech dvacetjedna branek a žádnou nedostala. I slavný Real Madrid zde dostal pověstného „bůra.“

Ohlasy hráčů po zápase.

David Limberský

Na hráče zápasu bylo více adeptů z obranných řad Viktorky, například ještě David Bystroň nebo gólman Čech a spoustu dalších hráčů. Jenže David také skvělým zákrokem dokázal na brankové čáře zlikvidovat střelu Messiho, také vytvářel útočné šance s Pilařem, bohužel bez většího úspěchu.

FC Barcelona - FC Viktoria Plzeň 2:0

Poločas: 1:0
Branky: 10. Iniesta, 82. Villa
Rozhodčí: Aleksandar Stavrev - Marjan Kirovski, Ljubomir Krstevski - Dimitar Meckarovski, Goran Spirkoski (všichni Makedonie)
Diváci: 74 736
FC Barcelona: Valdés - Alves, Mascherano, Abidal, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta (84. Keita) - Pedro, Villa (88. Cuenca), Messi. Trenér Josep Guardiola.
FC Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (85. Darida), Horváth, Jiráček, Kolář, Pilař (74. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér Pavel Vrba.