Viktoriáni nepřipustili překvapení, porazili Duklu

Viktoriáni mají na svém kontě po čtyřech odehraných kolech sedm bodů. Další tři si přičetli do své tabulky dnes, když porazili na Julisce domácí Duklu Praha 2:4.

Viktoriáni dnes na stadionu Juliska změřili síly s nováčkem ligy Duklou Praha. Plzeňští do tohoto zápasu vstupovali jako favoriti a nepočítalo se s ničím jiným než odvozem tří bodů na západ Čech. Pavel Horváth do tohoto zápasu drobně pozměnil základní sestavu, místo Horvátha nastoupil mladíček Darida, Čišovského nahradil Ševinský a Fillo nahradil Petrželu.

Marek Bakoš a Petr Jiráček dotírají před brankou Dukly.

Již od prvních minut sobotního duelu byl vidět rozdíl mezi oběma soupeři, Viktoriáni Duklu tlačili čím dál víc ke své brance, kde si Viktoriáni tvořili slibné šance k zakončení. Zato Dukla ta se k brance střežené Markem Čechem dostala v prvním poločase jen sporadicky. Co asi každý očekával, se stalo ve 23. minutě, gólman domácích Rada chytil míč na brankové čáře, podklouzl a hodil míč zpět do dění hry, kde byl pohotový Jiráček, Viktoriáni vedou 0:1. Krátce před koncem prvního poločasu dal gól Václav Pilař, kterému krásně do běhu nahrál Bakoš a tento talentovaný fotbalista krásně míč poslal pod břevno.

Závěrečná děkovačka.

Do druhého poločasu nastoupila jiná Dukla, než byla v tom prvním. Snažila se útočit a čas od času měla i gólovou příležitost. Nováček ligy se dočkal první branky v 55. minutě, když Hanousek krásnou střelou ze střední vzdálenosti překonal Čecha, Dukla zkorigovala výsledek na průběžných 1:2. Viktoriáni věděli, že dnes musí vyhrát a tak si připsali další gól, znovu po Radově chybné rozehrávce se dostal míč na Koláře ten ještě zkušeně nahrál Ďurišovi a ten bez jakýchkoliv problémů skóroval na 1:3. Deset minut před koncem celého dějství se Viktoriáni výrazně přiblížili v pověstnému „bůru“ když krásnou střelou také shodou okolností ze střední vzdálenosti skóroval Václav Pilař. Dukla ještě v závěru druhého poločasu dokázala zkorigovat výsledek na 2:4, díky střele Hanouska.

Viktoriáni splnili povinnost a zvítězili na půdě Dukly Praha a domů si odváží plný počet bodů tedy tři a nyní už se můžou soustředit na středeční odvetu proti Kodani.

Václav Pilař

Dvěma nádhernými góly se zasloužil o celkem jasné vítězství Viktorky v dnešním zápase. Tento mladý fotbalista projevuje svůj potenciál a stále se zlepšuje a může trenéra Vrbu jen překvapit.