Viktoriáni neměli štěstí a titul jim utekl mezi prsty

Viktoriáni jen remizovali v posledním kole na půdě Slovanu Liberec a obhájit titul se jim tak nepovedlo.

Očekávané velké finále je tu. Zápas roku ve kterém můžete buď vše získat nebo vše ztratit. Utkání mezi Viktorkou Plzeň a domácím Slovanem Liberec nabídlo to co fotbal má nabízet, souboj o titul v posledním kole.

Hrát se začalo hned od první sekundy, napadání, vysoké procento střel. V úvodních minutách byli aktivnější spíš hosté. Po neúspěšné střele Dana Koláře si vytvářel útočnou šanci nejlepší střelec Viktorky Marek Bakoš, ale přesná Liberecká obrana jeho pokus včas zmařila. První větší šanci skórovat si vytvořil Slovan. Gebre Salessie se dostal s míčem do vápna, naservíroval ho Breznaníkovi, naštěstí plzeňská obrana jeho pokus zneškodnila. Hrálo se ze strany na stranu. Hned v zápětí měl velkou šanci znovu Bakoš, jeho střela, která mohla skončit gólem skončila bohužel na rukavicích Bičíka. Po necelé čtvrthodině hry zatrnulo všem fanouškům Viktorky. Na brankáře Čecha běžel osamocený Rabušic, už se chystal zakončit, ale Limberský vytasil skvělý skluz a zabránil mu tak skórovat. Viktoriáni v krušných chvílích prvního poločasu podržel hlavně gólman Čech, zneškodnění střely veterána Tomáše Janů to byl výstavní kousek. Vladimíru Daridovi nedělá problém zakončovat ze střední nebo ještě delší vzdálenosti. To prokázal po půlhodině hry, kdy jeho střela minula Bičíkovu svatyni jen o pár centimetrů. Zápas nebyl nudný a každý přítomný fanoušek jak na stadionu tak i u televize se nemohl v žádném případě nudit. Viktoriánům fungovala skvěle obraná řada, která zneškonďovala nájezdy Liberce a tak mohl být Čech aspoň na nějakou chvilku bez práce. Čech si s výraznější šancí Bosančiče v závěru prvního dějství dokázal poradit a tak se šlo do kabin na nerozhodného stavu 0:0. Výsledek, který se spíše líbil domácím.

Marián Čišovský (vpravo) se snaží dostihnout Michaela Rabušice (vlevo)

Ve druhém poločase se karty obrátili, prim hrála spíše hostující Viktorka. Liberec již tolik nenapadal a nebyl tak důsledný v osobních soubojích. Marek Bakoš měl na kopačce gól a titul. Pavel Horváth lišácky našel Slovenského útočníka ve vápně za pomocí teče Nezmara se dostal míč právě až k Bakošovi. Ten vystřelil, ale Bičík vytasil skvělý zákrok. Škoda chybělo jen opravdu málo a z vedoucího gólu se mohli radovat všichni Viktoriáni. "To snad není pravda," musel říct každý po střeleckém pokusu Vládi Daridy z hranice velkého vápna, který orazítkoval pouze tyč. Bylo to tak blízko, blizoučko, stačí jeden gól a z mistrovského titulu se podruhé za sebou radují Viktoriáni. Dvacet minut před koncem to nebyla Viktorka která mohla rozhodnout, ale byl to Liberec. Míč se dostal až k Breznaníkovi, brankář Čech stále držel šanci na titul. Pět minut před koncem o titulu pro Viktorku mohl rozhodnout střídající Tomáš Wágner, který vychytrale tečoval míč. Gólman Bičík z posledních si vyrazil balón a tyč. Velká převelká škoda Wágner mohl rozhodnout o senzačním titulu pro Viktoriány bohužel se tak nestalo. Fotbalové štěstíčko se dnes přiklonilo na stranu Liberce. Ani jedna strana si výraznou gólovou šanci nevytvořila a tak České fotbalové superfinále skončilo 0:0 což znamenalo titul pro Liberecké.

Viktoriáni na svůj druhý historický titul nedosáhli a v letošní sezóně obsadili nakonec třetí pohárovou příčku. Kdyby Viktoriáni zvítězili a stali by se mistry ligy, byli by první tým v České lize, který celý ročník nebyl na první pozici a v posledním kole všechny ovace strhl na sebe.

Hráč zápasu
Celý tým

Stejně jako v zápase proti Příbrami jsem ohodnotil celý tým stejně. Bojovný výkon obrana bránila, brankář chytal skvěle. Spolehlivé útočné řady se stále tlačili dopředu, ale to potřebné štěstíčko nakonec chybělo...

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)
Branky:

Žluté karty: 22. Darida, 34. Limberský, 61. Fleišman, 63. Breznaník, 68. Štajner,

Rozhodčí: Královec – Wilczek, Košec

FC Slovan Liberec: Bičík – Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman – Bosančič (67. Šural), Janů "C", Štajner (92. Musiol), Vácha, Breznaník – Rabušic (59. Hadaščok) – trenér Jaroslav Šilhavý

FC Viktoria Plzeň: Čech – Limberský, Rajtoral, Ševinský, Čišovský – Pilař (82. Wágner), Darida, Horváth "C", Kolář (75. Procházka), Petržela – Bakoš (70. Ďuriš) – trenér Pavel Vrba