Viktoriáni naplno bodovali, porazili Mladou Boleslav

V předposledním domácím zápase dokázali Viktoriáni porazit Mladou Boleslav v poměru 3:1. Po brankách Koláře, Bakoše a Rajtorala. I když ve druhém poločase Viktoria připomínala dva minulé zápasy, které nezvládla a remizovala. +VIDEO

Liga se blíží zdárně ke konci a Viktoriáni po sérii nepovedených zápasu, bodovali na plno, když porazili Mladou Boleslav, tým na kterém si letos třikrát vylámali zuby. Středočechům ve Štruncových sadech chyběla hned čtveřice hráčů ze základní sestavy a tak jejich místa museli zaplnit debutanti v první lize. Zato na opačné straně barikády se do sestavy vrátil kapitán Pavel Horváth. Po sedmi minutách hry mohli jít Viktoriáni do vedení, po přihrávce Jiráčka pálil Bakoš jen do připraveného mladoboleslavského brankáře. O pár minut to byl znovu Jiráček, který posílal přihrávku do malého vápna, ta si našla nabíhajícího Koláře a ten si připsal jedenáctý gól v sezóně a hlavně zajistil Viktorii vedení 1:0. Bezzubou hru Mladé Boleslavi v prvním poločase potrestali Viktoriáni ještě jednou, po dalekonosné přihrávce Pavla Horvátha skóroval aktivně hrající Marek Bakoš a jeho zásluhou již Plzeň vedla 2:0. Plzeňský fanoušek si na to možná zvykl, Viktoriáni v druhém poločase herně propadají a umožňují tak soupeři ohrozit svojí branku a v dnešním zápase tomu nebylo jinak. Mladoboleslavský mladík Jan Chramosta se pokoušel třikrát propálit domácího gólmana Pavlíka, ale ten se blýskl skvělými zákroky. Po více jak hodině hry přišlo uklidnění pro domácí ve formě třetí branky, po krásném průniku a přihrávce Bakoše vsítil gól František Rajtoral, 3:0. Boleslav se i přes to schopila a dokázala vstřelit snižující gól o který se zasloužil Řezníček, 3:1. Jak jsme již zmiňovali Plzeň daruje, svojí laxností gólové šance soupeře a střela Mendyho se střetní vzdálenosti trefila jen boční sít Pavlíkovi branky, ale pocuchala nejedny nervy nejednoho plzeňského fanouška. Řezníček měl na kopačce gól, ale v cestě mu stála plzeňská obrana, která mu nedovolila zakončit. Byla to právě Plzeň, která měla poslední vyloženou šanci utkání, ale Jiráček po krásném brejku trefil jen brankovou konstrukci Müllerovi branky. V posledních minutách zápasu byl vyloučen kapitán domácích Pavel Horváth, který zahrál rukou a po dvou žlutých kartách následovala červená a musel předčasně do kabin. Viktoriáni po pěti zápasech znovu naplno bodovali, když na domácí půdě porazili Mladou Boleslav v poměru 3:1 a stále mají před druhou Spartou čtyřbodový náskok.

Marek Bakoš

Znovu je to Slovenský útočník Marek Bakoš, ten v dnešním zápase jeden gól dal a na další přihrál a potvrdil tak skvělou formu, která ho provází celé jaro.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:1