Viktoriáni konečně zvítězili, odneslo to Slovácko

Viktoriáni po dvou remízách s celky z dolní poloviny tabulky konečně naplno bodovali, když v předehrávce desátého kola porazili Slovácko.

Viktoriáni brali dnešní zápas jako generálku na středeční zápas v Lize mistrů proti Barceloně, a tak nastoupili v té nejsilnější možné sestavě, až na krajního záložníka Václava Pilaře, ten v úterním zápase proti Litvě utrpěl otřes mozku a do středy by měl být podle všeho fit. Na jeho pozici dnes nastoupil slovenský univerzál Michal Ďuriš.

Jiráček (vlevo) v souboji s Ondřejkou (vpravo)

Viktoriáni začali opravdu s velkou verbou, stále dobývali a kombinovali před brankou Slovácka. První ovoce to přineslo po čtyřech minutách hry, po krásně sehraném rohu centroval do vápna Pavel Horváth, kde byl připravený sniper Bakoš a bez velkého problému hlavou poslal míč za záda gólmana Filipka. Viktoriáni po necelých pěti minutách hry mají jednobrankový náskok na svého soupeře.  Viktoriáni si v úvodních dvaceti minutách dokázali vytvořit velký tlak a mohlo je mrzet, že dali jen jeden gól. Po necelé půl hodině hry byly oba kroky srovnány, po ose Došek, Valenta se míč dostal až na hlavu Ondřejky a ten poslal míč za Čechova záda. Píše se 27. minuta a oba kroky jsou najednou srovnány. Slovácko si také svůj tlak stupňovalo, nejvíce zlobil plzeňskou obranu Došek.  Došek mohl skórovat po kolmé přihrávce do vápna, jenže branku minul jen o pár centimetrů. Druhou šanci si tento útočník vytvořil po centru do vápna, pálil znovu z těžké pozice jen těsně mimo. Nedáš, dostaneš to dnes znovu platilo o Slovácku a minutách velkého nátlaku se znovu o slovo přihlásili Viktoriáni. Po kiksu rozehrávky gólmana Filipka se dostal k míči dotírající rychlonožka Petržela a ten neměl již problém umístit míč do prázdné branky. Viktoriáni vedou ve 38. minutě 1:2. Bakoš mohl ještě skórovat, jeho střela šla do proti pohybu domácího gólmana, ten ale reflexivně vyrazil nahou.

Gólman Čech likviduje šanci jedoho z hráčů Slovácka.

Hned v úvodu druhého poločasu vyslal Valenta pěknou dalekonosnou střelu do gólmana Čecha ten skvěle vyrazil balón a zažehnal nebezpečí. Deset minut před koncem zápasu dostal Kolář míč od Rajtorala a ten skóroval, nyní již rozhodčí gól uznal ne jako minulý rok. Viktoriáni vedou 1:3 a zápas byl téměř rozhodnutý. V závěru měl šanci ještě zkušený Trousil, již gól nezařídil. Viktoriáni si konečně po dvou remízách připsali plný počet bodů, když porazili Slovácko 1:3 a nyní se již můžou soustředit na zápas proti Barceloně…

Pavel Horváth

Ano je to znova Pavel Horváth, tento kapitán plzeňské Viktorie ukazuje že na svůj věk má Českému fotbalu stále co dát a jeho centry ty jsou v Čechám bezkonkurenční dokáže krásně přihrát na gól a vymyslet jakou koliv šanci.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)

Góly: 27. Ondřejka - 3. Bakoš, 38. Petržela, 78. Kolář

ŽK: Košút - Ďuriš

1. FC Slovácko: Filipko - Kubáň, Košút, Trousil, Mezlík – Pavelka (64. Fujerík), Daníček, Valenta, Kordula, Ondřejka (74. Lukáš) - Došek

FC Viktoria Plzeň: Čech - Limberský, Čišovský, Bystroň, Rajtoral – Petržela (84. Fillo), Jiráček (90. Ševinský), Horváth, Kolář (89. Trapp) - Bakoš, Ďuriš

Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Jiřík