Viktoriáni díky Bakošovi porazili BATE! Jsou jednou nohou v EL!

Viktoriáni ve středečním zápase Ligy mistrů, dokázali porazit BATE Borisov 0:1 díky gólu Marka Bakoše. Viktoriáni díky této veledůležité výhře mají na kontě čtyři body a v tabulce skupiny H jsou třetí.

Je to tady. Viktoriáni stojí v tunelu a dělí je jen opravdu pár desítek sekund před důležitým zápasem proti BATE Borisov. V Minsku, kde hraje Borisov své domácí zápasy Ligy mistrů je chladné počasí a na hřiště se začíná pozvolna snášet hustá mlha. Hráči jsou nastoupení nervozita stoupá, po zaznění hymny Ligy mistrů se jde na věc.

Momentka ze zápasu.

Viktoriáni do zápasu vletěli a bylo na nich vidět, že podají výkon na úrovni svých možností. První větší gólová šance hostující Viktorky přišla hned ve druhé minutě zápasu. Kolář nahrál talentovanému Pilařovi, jeho střelu bohužel zneškodnil gólman domácích Gutor. Poté se také o slovo přihlásilo BATE, a hlavě dva úderní hráči, kteří patří mezi nejlepší hráče BATE Bessan a Volodko. Gólman Čech, tyto střeli dokázal bez problémů zlikvidovat. Každý přítomný musel po pár minutách utkání pochopit, že hra se bude přelévat ze strany na stranu a bude se opravdu na co koukat. Po dvaceti minutách se přihlásil o slovo dnes skvěle hrající Milan Petržela, před hranicí šestnáctky vyslal dělovky směrem na Gutora, ten konečky prstů vyrazil míč na rohový kop. Po půl hodině hry si vybudovali Viktoriáni územní převahu a spíše se pohybovali v útočném pásmu. Měli i nějaké šance na skórování, například Pavel Horváth svojí přesnou levačkou poslal míč jen těsně nad břevno domácího celku z Borisova. Voldko, Bressan dva hráči na které si musí dát Viktoriáni pozor po celé trvání zápasu. Jelikož se někdy dostávali, k docela slibným střeleckým pokusům. Někdy jim, ale chybělo potřebné fotbalové štěstíčko. První poločas se rychle blížil k závěru a pomalu to vypadalo, že po úvodních pětačtyřiceti minutách se pude do kabin za nerozhodného stavu. Píše se 42. minuta, která se zapíše velkým zlatým písmem do dějin západočeského celku. Milan Petržela se dostal s míčem až do vápnu, kde nahrál do malého vápna Marku Bakošovi, ve kterém se probudil útočný dravec a chladnokrevnou střelou poslal míč za gólmana Gutora. Viktoriáni se radují na jejich tvářích je vidět neskutečná radost a euforie. Viktoriáni před koncem prvního poločasu vedou díky gólu Bakoše 1:0.

Marek Bakoš se raduje ze vstřeleného gólu.

Na Viktoriánech bylo vidět, že chtějí dát v úvodu druhého poločasu ještě jeden gól, ale dvě šance Petrželi na zády Gutora neskončili. O pár minut později měli Viktoriáni obrovské štěstí, míč se dostal na kopačky Bordacheva, který chtěl asi míč jen přihrát. Ale jeho polocentr se lehce otřel o břevno Čechovi branky. To nebylo všechno míč se dostal k jednomu z hráčů BATE, jeho střelecký pokus naštěstí skončil v zámezí. Bakoš mohl přidat druhý gól v utkání vzápětí, jenže jeho střela z otočky mezi tři tyče nezapadla. Po hodině hry se dostal do samostatného úprku Kolář, kterému přihrál Jiráček, Jenže jeho střelecký pokus dokázal zneškodnit Gutor. BATE se nechtěli s nepříznivým stavem smířit a pokoušeli se o vstřelení branky, bez úspěchu.

Nizozemský rozhodčí zafoukal do své píšťalky. Je tu konec. Viktoriáni poprvé v historii dokázali vyhrál zápas Ligy mistrů a to už jim nikdo a nikdy neodepře. Hráči se radují společně s hrstkou fans, kteří na zápas do Minsku dorazili. Na svém kontě po pěti zápasech mají čtyři body a jsou tak jednou nohou v jarní části Evropské ligy.

Marek Bakoš

Tento hráč má stejně jako Jiráček top formu, dnes střelil jediný gól hostů a poslal tak Viktoriány jednou nohou do jarní části Evropské ligy. Také měl spoustu šancí a nemuselo to skončit jen jedním gólem.

FC BATE Borisov - FC Viktoria Plzeň 0:1

Poločas: 0:1
Branky: 42. Bakoš
ŽK: Pavlov - Bystroň, Bakoš
Rozhodčí: Kevin Blom - Nicky Siebert, Patrick Langkamp - Danny Makkelie, Ed Janssen (všichni Nizozemí)
Borisov: Gutor - Yurevich, Filipenko, Simić, Bordachev - Baga, Volodko, Renan Bressan, Pavlov (69. Gordeychuk), Kontsevoi (75. Rudik) - Skavysh (77. Kežman). Trenér Viktor Gončarenko.
Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela (83. Fillo), Horváth, Jiráček, Kolář, Pilař (90. Řezník) - Bakoš (79. Ďuriš). Trenér Pavel Vrba.