Viktoriáni deklasovali Ústí a před Spartou mají osmi bodový náskok

Viktoriáni „vyprášili“ severočeského outsidera 0:5 a odskočili Spartě již na osm bodů. Znovu se dvakrát trefil Marek Bakoš, nejlepší střelec jara v dresu Viktorie.

V neděli se mohli již svěřenci trenéra Vrby, vzdálit Spartě o osm bodů a to se jim povedlo, když porazili poslední Ústí 0:5 dvě branky si připsal slovenský útočník Marek Bakoš, po jedné následně přidal Ďuriš, Bystroň a Petržela.

Plzeň začala velmi svižně a hned ve třetí minutě hry se trefil Bakoš, kterému parádně přihrál Jiráček. Viktoriáni vedli 1:0. Ve dvacáté minutě mohli jít Viktoriáni již do dvoubrankového vedení, po centru kapitána Pavla Horvátha pálil Kolář, gólman Vorel, ale šanci lapil. Po školácké chybě, kterou předvedl zkušený brankář Ústní Vorel, vedla Plzeň již o dvě branky. Míč se odrazil od nabíhajícího Bakoše až do domácí sítě. Před konec prvního poločasu byl zápas, dalo by se říct rozhodnutý, ve čtyřicáté minutě zvyšoval již na 0:3 Petržela, který svojí dělovkou propálil brankaře Ústí. První výraznější šance Ústní přišla po hodině hry. Míč se dostal na rohu Stožického až na hlavu Dreksy Pavlík, ale vyčaroval skvělí zákrok a zatím si držel čisté konto. Již za rozhodnutého stavu zvyšoval na 0:4 Bystroň, který dostal kolmou přihrávku od Petrželi. V 90. Minutě upravil výsledek na konečných 0:5 střídající slovenský útočník Michal Ďuriš. Viktoriáni nezaváhali na hřišti posledního Ústí a odskočili pražské Spartě již na rozdíl osmi bodů. V dnešním zápase jasně dominovali hosti, i když domácí také občas vystrčili „růžky“.

Marek Bakoš

I v minulém zápas to byl nejlepší hráč na hřišti a dnes to nebyla výjimka. I v zápase proti Ústí skóroval dvakrát a stává se nedílnou součástí týmu, do budoucna by si mohl říct i o nominaci do Slovenského národního týmu…

FK Ústí nad Labem – FC Viktoria Plzeň 0:5