Víc už získat nejde, Viktoriáni si přivlastnili i Superpohár!

Viktoriáni si na svoje konto připsali třetí nejcennější trofej, kterou lze na tuzemských trávnících získat, když po nervy drásajícím zápasu porazili Mladou Boleslav na penalty 4:2 celkové skóre bylo 2:1 pro Západočechy.

Superpohár ten se na České scéně stále zabydluje, letos se konal teprve druhý ročník a není se čemu divit, že tento zápas do Štruncových sadů moc fanoušků nepřitáhl, tento zápas navštívilo necelých tři tisíce diváků. Pavel Vrba šetřil opory, jako například Pavla Horvátha, Romana Pavlíka, ti dnes nebyli k vidění ani na lavičce náhradníků. Místo těchto opor nastoupila celá řada nadějný mladých hráčů: Darida, Hora a Krmenčík to jsou hráči, které za nedlouho můžeme vídat nejen v mládežnických reprezentacích, ale také v základní jedenáctce Viktorky. Do branky se také postavil navrátilec Michal Daněk, ten předvedl skvělí bojovný výkon a s Pavlíkem se popere o post brankářské jedničky. Za to Boleslav ta dnešní zápas brala jako generálku na nadcházející předkolo Evropské ligy a tak nastoupila v nejsilnější sestavě, kterou má nový trenér Koubek k dispozici.

Viktoriáni s pohárem.

Mladí Viktoriáni podávali docela sympatický výkon, ale na Boleslav to nestačilo, kádr vedený lodivodem Kuličem, jasně prokazoval svoje zkušenosti proti těmto mladým klukům, ale pořádnou šanci vystřelit na branku soupeře neměl ani jeden tým, jasně bylo vidět že oba týmy se rozehrávají . První větší zvrat přišel až ve třicáté páté minutě, Kulič centroval do vápna na dlouhána Rolka, ale Plzeňský obránce František Ševinský ho zatáhl za dres a svalil k zemi, arbiter Královec nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu, který zahrával Ivo Táborský ten se bohužel nemýlil a rozvlnil síť branky střeženou Michalem Daňkem. Do druhého poločasu Viktoriáni proměnili sestavu, kouč Vrba poslal na trávník Rajtorala s Jiráčkem dva zkušené hráče a pravidelné členy základní sestavy prvního mužstva Viktorie. Jenže stále to byla Boleslav, která měla více ze hry a mohla kdykoliv rozhodnout tento zápas, jenže se tak nastalo. Fanoušci a všichni zúčastnění stále doufali a věřili zvratu v utkání, jenže čas neúprosně běžel k cíli s názvem 90. minut. Zbývá pět minut do konce a záložník Jiráček posílá přízemního centra na nabíhajícího Jakuba Horu a ten světe div se skóruje, dalo by se říct jediná pořádná šance Viktoriánů v tomto zápase. Po skončení řádné hrací doby byl stav nerozhodný, a tak přišly na řadu pokutové kopy. První penaltu na straně domácích proměnil Ďuriš, na jeho proměněný pokutový kop dokázal odpovědět Boleslavský Řezníček. Dále si postavil míč na puntík Filo ten, ale bohužel skórovat nedokázal. Kůdela proměnil další kop a stav po dvou sériích byl příznivější pro Středočechy. Následně dokázal proměnit Kolář a Darida, za Boleslav nedokázal proměnit Wojnar a Štohanzl a vše vyselo na dnešním střelci vyrovnávajícího gólu Jakubu Horovi, když promění Viktoriáni zvítězí, a to se tomuto mladíkovi také daří. Viktoriáni se radují ze zisku Superpoháru a během dvou let získali všechny trofeje co se dají získat. Ještě jedna dobrá zpráva, prakticky tým náhradníků dokáže konkurovat týmu z nejvyšších pater tabulky.

Korunovace vítězů Superpoháru.
Michal Daněk

Sice kryje záda Romanu Pavlíkovi, ale dnešním výkonem si zasloužil větší pozornost kouče Vrby. Daněk dnes opravdu pomohl Viktorii získat pohár svými zákroky likvidoval jinak jisté góly, naprosto zaslouženě je to hráč zápasu.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:1, 4:2 na penalty

Poločas: 0:1
Branky: 84. Hora - 35. z penalty Táborský
Penalty: 4:2 (proměnili: Ďuriš, Kolář, Darida, Hora - Řezníček, Kúdela; neproměnili: Fillo - Wojnar, Štohanzl)
ŽK: Trapp - Kulič, Opiela, Procházka, Kysela
Rozhodčí: Pavel Královec - Kryštof Mencl, Josef Košec
Diváci: 2 920
FC Viktoria Plzeň: Daněk - Ševinský, Čišovský (46. Rajtoral), Brezinský, Limberský (46. Jiráček) - Ďuriš, Trapp, Darida, Fillo - Hora, Krmenčík (65. Kolář). Trenér Pavel Vrba.
FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Neuwirth, Šírl - Procházka, Kúdela, Opiela (90. Wojnar), Táborský (85. Řezníček) - Kulič (66. Štohanzl), Chramosta. Trenér Miroslav Koubek.