Venku se daří, Viktoriáni udolali Jablonec

Viktoriáni v dnešním zápase porazili Jablonec 0:2. Díky gólům v závěru prvního poločasu Petrželi a Koláře a zatím venku jsou stoprocentní.

Po čtyřech odehraných kolech jarní části nejvyšší soutěže jsou Viktoriáni na venkovních hřištích stoprocentní, ale na domácím hřišti to nějak skřípe po dvou zápasech pouhopouhý jeden bod. Nyní před svěřenci kouče Vrby stál pátý Jablonec s dvaceti gólovým Davidem Lafatou, kterému se na jaře už tolik nedaří jako na podzim.

Odčinit zápas s Olomoucí to byl první úkol pro hostující celek. Hned po šesti minutách hry mohli jít do vedení domácí. Jarolím centroval přímo do vápna, kde byl připravený Piták, jeho hlavičkový pokus byl nepřesný. Viktoriáni měli více ze hry, ale Jablonec jim zdatně sekundoval. Gólová šance přišla přesně po čtvrthodině hry. Po geniální souhře tandemu Horváth Darida. Kolářovi gólovou radost zhatil gólman Špit. Viktoriáni stále tlačili a tvořili si spoustu gólových šancí. Hlavičkové pokusy Pilaře gólem neskončili. První poločas se pomalu přehoupl do poslední pětiminutovky a Viktoriáni začínají tlačit ještě více na pilu. Ve 40. minutě jdou Viktoriáni do jednobrankového vedení. Milan Petržela šikovně potáhl míč do středu velkého čtverce a zařídil tak radost v táboru hostujícího týmu. Viktoriáni vedou 0:1. To nebylo vše v nastaveném čase stihl, skórovat ještě navrátilec do základní jedenáctky Daniel Kolář. Horváthův centr se snesl do skrumáže ve velkém vápně, jako vítěz vyšel již zmiňovaný Kolář a prostřelil domácího Špita. Viktoriáni odchází do kabin s dvougólovým náskokem na svého soupeře.

Gólová radost Viktoriánů.

Ve druhém poločase nebyl Jablonec nějak pozadu, ale pro jeho smůlu nedokázal míč protlačit za záda skvěle chytajícího gólmana Pavlíka. Po šesti minutách měl Ďuriš na kopačce třetí gól Viktorky v dnešním zápase. Gólman Špit může být rád, že střela nešla mezi tři tyče. Poté mohl snížit nejlepší střelec ligy Lafata, s jeho střelou si poradil gólman Pavlík. Pět minut před koncem celého dějství měl druhý gól na své kopačce sváteční střelec Petržela. Po Pilařově přihrávce trefil břevno Jablonecké svatyně. V závěru nechali hráči Jablonce vyniknout Pavlíka. Nejdříve si poradil se střeleckým pokusem Kopice a následnou střelu zpoza velkého vápna od Jarolíma skvěle zneškodnil gólman Pavlík.

Viktoriáni dokázali zvládnout třetí jarní venkovní zápas. Na svém kontě mají přesně čtyřicet bodů. V příštím ligovém kole přivítají na domácím hřišti budějovické Dynamo.

Milan Petržela

V zápasech má spoustu šancí, ale v gól je promění málokdy. Dnes se mu to jednou povedlo a v závěru trefil břevno.

FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)
Branky: 40. Petržela, 45. Kolář
ŽK: -

Baumit Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Zábojník, Jablonský (61. Kopic), - Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík - Lafata, Třešňák (70. Vošahlík)

Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (83. Trapp), Kolář,  Petržela (89. Hájovský) - Pilař (86. Řezník) - Ďuriš

Rozhodčí: Adámek - Marek, Handlíř
Diváci: 3120 (50% kapacity)