Velmi důležité vítězství, Viktoriáni porazili Boleslav!

Viktoriáni dokázali po reprezentační pouze i se všemi reprezentanty porazit Mladou Boleslav po dvou gólech Bakoše a jednom Jiráčka. Za Boleslav skóroval Procházka a v závěru snížil na konečných 3:2 obránce Johana.

Podzimní část Gambrinus ligy se rychle chýlí ke konci a Viktoriáni v předposledním domácím utkaní střetli s konkurentem v tabulce Mladou Boleslaví. Tento celek ze středočeské metropole měl výbornou sérii šest zápasů bez porážky a na Viktoriánech visel jeden úkol tuto úspěšnou sérii narušit a nechat si tak ve Štruncových sadech všechny tři body. Po ztrátě jak na Slávii tak i dnešní případná ztráta by znamenala opustit čelo a tak by byl i značně těžký postup do pohárů.

František Rajtoral (vlevo) v souboji s Markem Kuličem (vpravo)

První velká šance a hned gólová přišla pro Viktoriány ve dvanácté minutě. Pavel Horváth poslal dalekonosnou přihrávku na nabíhajícího Bakoše, který si poradil s dotírajícím Johanou a pohotovou střelou k tyči zařídil Viktorce jednobrankové vedení. Viktoriáni vedou na Mladou Boleslaví 1:0 díky gólu Bakoše. Za deset minut byly kroky srovnány po faulu Bystroně na Šírla zahrával volný přímý kop z pětadvaceti metrů plzeňský odchovanec dnes již ve službách Boleslavi Václav Procházka a bohužel se nemýlil krásnou střelou k tyči nedal Pavlíkovi žádnou šanci nějak zasáhnout. Po pětadvaceti minutách je stav na obou stranách stejný 1:1. Po půlhodině hry přišli velké nervy, nejdříve se trefil do břevna Petržela, kterému nahrával Kolář. O pár minut později trefil z hlavičkového pokusu znovu břevno Čišovský. Do třetice se to již povedlo, Pavel Horváth zkoušel ze střední vzdálenosti přelobovat hostujícího gólmana Millera. Odražený míč se dostal k Bakošovi, který míč dotlačil až za brankovou čáru. Bakoš si již dnes připsal druhý gól. Viktoriáni vedou 2:1. Před koncem prvního poločasu se dokázal prosadit reprezentant Jiráček. Po Jiráčkově gólu zkorigoval výsledek útočník Chramosta, jenže tato branka padla z ofsajdu a tak samozřejmě nemohla platit a tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro domácí.

Marek Bakoš se raduje ze vstřeleného gólu.

Druhý poločas nenabídl tolik šancí jako ten první, až na výjimky to když mohl Bakoš několikrát skórovat na začátku druhého poločasu bohužel míč se v síti mladoboleslavských netřepotal. Hra nabízela spíše hru ve středu hřiště a tak se spíše divák nudil. Až deset minut předkoncem zápasu mohl skórovat střídající Ďuriš, jenže mu chybělo opravdu jen pár centimetrů, k tomu aby skóroval. V devadesáté minutě jen kosmeticky upravil výsledek Johana, který poslal po volném přímém kopu hlavou míč do branky.

Viktoriáni dokázali odčinit porážku na Slávii a připsat si tak tři body za vítězství 3:2 a po čtrnácti kolech jsou na třetí pohárové příčce.

Marek Bakoš

Připsal jsi dva góly a měl tak značný podíl na dnešní výhře, ale to nebylo vše, dále v měl spoustu šancí a obránce Boleslavi někdy doháněl k šílenství.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:2