Tipsport liga: Viktoriáni podlehli Slovanu a zahrají si o třetí místo!

Viktoriáni nezvládli semifinálový zápas proti libereckému Slovanu a prohráli 3:2. Dva góly hostů zařídil Procházka a Darida.

Zimní Tipsport liga se přehoupla do vyřazovací části, to když Viktoriáni v semifinále vyzvali liberecký Slovan. Slušná návštěva na berounském trávníku třetí generace se mohla těšit na skvělý a útočný fotbal. To se také potvrdilo. Již po třech minutách se mohli Viktoriáni radovat z jednobrankového vedení, to když si narazil Bakoš s Daridou a druhý jmenovaný překonal Bičíka. Nebyla to jediná šance Viktorky v úvodních minutách utkání. Nejprve se snažil ohrozit branku soupeře z voleje Limberský a následně pokoušel štěstí Čišovský, bohužel bez gólového úspěchu. Postupem času se o slovo začal hlásit i Liberec. Střely Štajnera a Hadaščoka ještě branku střeženou Čech netrefila. Po třiadvaceti minutách se kroky srovnali, Štajner nahrál svému kolegovy v útoku Breznaníkovi, ten se nemýlil a srovnal na 1:1. Poté se do útočného laufu dostala Viktorka, bohužel Ďuriš ani Čišovský gól vstřelit nedokázali a tak šel do vedení Liberec. Po rozehrávce nedokázal udržet balón Darida, Váchovi stál v cestě jen Čech, kterého překonal. Liberec těsně před koncem poločasu vede 2:1.

Tomáš Berger (vlevo) v souboji s liberecký Gebresselasiem (vpravo)

Na rozdíl od prvního poločasu vstoupili do druhé půle aktivněji Severočeši, naštěstí obávaní střelci Šural a Breznaník na gólmana Pavlíka nevyzráli. Svěřenci kouče Vrby mohli vyrovnat po hodině hry z nařízené penalty, která ale vůbec neměla být. Rozhodčí pochybil, to když odpískal ruku jednoho z libereckých hráčů ve svém vápně.  Viktoriáni se projevily jako gentlemani a nařízenou penaltu doslova věnovali do náručí gólmana Bičíka. 73. minutě Liberec navýšil vedení již na 3:1, druhý gól v zápase vstřelil slovenský útočník Breznaník. V poslední desetiminutovce se pokoušel loňský mistr ligy zápas zdramatizovat. Nejdříve promarnil tutovou šanci Wágner. Nová posila v dresu Viktorky Wágner, nabídla šanci Procházkovi, který zkorigoval výsledek na průběžných 3:2. Střelec druhého gólu Procházka mohl zařídit penalty, bohužel těsně minut branku  a tak si zítra zahrají Plzeňané duel o třetí místo.

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 2:3 (1:2)