Tipsport liga: Viktoriáni porazili Duklu a postoupili do semifinále!

Svěřenci kouče Vrby v závěrečném zápase zimní Tipsport ligy, v přímém zápase o postup do semifinále remizovali s pražskou Duklou a postoupili tak do závěrečných bojů turnaje.

Poslední zápas Viktorky v základní skupině zimní Tipsport ligy nabídl přímý souboj a postupující příčku do semifinále. Druhá Dukla na loňského mistra ztrácela jeden bod a případná výhra by jí poslala dál na úkor Viktorie. Trenér Vrba se musel v dnešním zápase obejít bez kapitána Horvátha, kterého do zápasu nepustilo nachlazení. Dále bez Ševinského, Pilaře a Řezníka, tuto trojici trápí dobrá zranění. Novou tváří na trávníku byl pětadvacetiletý Chorvat Saša Mus, ten do Viktorky přišel na testy.

První větší šance a byl s toho gól. Po více jak čtvrthodině hry se z deseti metrů trefil přímo do šibenice Kučerovy branky obránce Čišovský. Následující minuty nějak záživný fotbal nahrál. Záživné fotbalové akce nabídl až závěr poločasu a to na straně Dukly. Pražský celek nechal, ale vyniknout gólmana Pavlíka a tak se šlo do kabin za 1:0 pro plzeňskou Viktorku.

Do druhého poločasu nastoupila značně obměněná sestava a bylo to znát na předváděném výkonu. V 52. minutě chyboval stříbrný hráč z ME do devatenácti let Sladký a hráči Dukly tak mohli pelášit sami na branku Viktorky, naštěstí Čech střelu dokázal zneškodnit. O pár minut později Dukla vyrovnala radost jí, ale překazil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd. Západočechy i nadále držel brankář Čech, který v 60. minutě perfekt vyrazil střelu pražanů. Čech to byl hrdina zápasu po chybě Rajtorala znovu měla Dukla před sebou je plzeňského gólmana, který znovu dokázal střelu vykrýt. V 77. minutě byl ale bezmocný. Sladký svojí chybou poslal do úprku hned dvojici hráčů Dukly. Ti nabídkou na skórování nepohrdli a vyrovnali na 1:1. Střelcem gólu byl Engelmann. V poslední minutě při Viktorce stáli všichni svatí, to když jeden Dukelský hráč orazítkoval tyč.

Zápas skončil nerozhodně 1:1 a i tento výsledek stačil na postup do semifinále tohoto prestižního zimního turnaje.

Viktoria Plzeň – Dukla Praha 1:1 (1:0)
branky Viktorie: 18. Čišovský
Sestava Viktorie v prvním poločase: Pavlík – Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský – Darida, Trapp – Petržela, Ďuriš, Hora – Bakoš
Sestava Viktoria ve druhém poločase: Čech – Rajtoral, Čišovský, Mus, Sladký – Kolář, Ďuriš – Štípek, Berger, Hora – Wágner