Tipsport liga: Viktoriáni zvítězili, odneslo to Sezimovo Ústí

Viktoriáni v prvním zápase zimní Tipsport ligy dokázali porazit druholigový celek ze Sezimova Ústí 3:0 díky gólům Limberského, Hory a Ďuriše.

Když opomeneme modelový zápas proti kozolupskému B týmu sehráli dnes Viktoriáni první letošní zápas. Jejím soupeřem byl Spartak Mas Sezimovo Ústí, který hraje druhou českou nejvyšší soutěž. Pavel Vrba bere Tipsport ligu jako důležitou přípravu na Evropskou ligu a také přípravu na Gambrinus ligu.

Viktorka do prvního poločasu nastoupila s nováčky Wágnerem a Bergerem a hned od prvních minut svému protivníkovi nedali šanci. Po čtvrthodině hry zahrávali Viktoriáni rohový kop, míč se dostal k Limberskému, který nedal brankáři Ústí šanci. Svěřenci kouče Vrby se dostali do jednobrankového vedení. Západočeši stále útočili a obléhali branku protivníka, další gól padl o necelých šest minut později. Stejně jako u prvního gólu tak i u toho druhého tál Horváth, ten nahrál Horovi. Ani ten nezaváhal a navýšil vedení na 2:0. O pár minut později mohl mladý útočník skórovat znovu, nyní mu poslal přihrávku Darida, ale nyní jen orazítkoval tyč.

Do druhého poločasu poslal Vrba úplně jinou sestavu než do toho prvního. Na hřišti se mohli ukázat oba testovaní hráči Chorvat Božić a útočník Zifčák. Po necelé hodině hry se pokoušel akrobaticky skórovat Martin Fillo, bohužel bez úspěchu. Z následného protiútoku se poprvé radovali hráči Ústí, naštěstí pro Viktoriány gól nebyl uznán díky ofsajdu. Brankář Spartaku se musel v druhém poločase ohánět a mohl být velmi rád, že neinkasoval potřetí. Nakonec ale kapituloval i potřetí. Deset minut před koncem se trefil slovenský útočník Ďuriš, díky přihrávce Filla.

Viktoriáni dokázali v prvním zápase prestižního zimního turnaje porazit Sezimovo Ústí 3:0 a do skupiny B si tak připsali první tři body.

FC Viktoria Plzeň – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 3:0
Poločas: 2:0
Branky: 16. Limberský, 22. Hora, 79. Ďuriš
Viktoria  I. poločas: Pavlík – Rajtoral, Čišovský, Trapp, Limberský – Petržela, Darida, Horváth, Berger – Hora, Wágner.
Viktoria II. poločas: Čech – Sladký, Božič, Ševinský, Beránek – Štípek, Darida, Kolář, Zifčák – Ďuriš, Fillo.