Tipsport liga: Těsná výhra proti Vlašimi

Viktoriáni zvládli i druhý zápas zimní Tipsport ligy a na hřišti v Berouně dokázali porazit druholigovou Vlašim 2:1 díky gólům Petrželi a mladíčka Štípka.

Do zápasu také nastoupil staronový člen kádru Václav Procházka, který odehrál celý první poločas. Hra se hned od prvních minut přenášela ze strany na stranu a oba celky si prvních minutách duelu vytvořili střelecké šance, ale bez gólového efektu. Viktoriáni se poprvé radovali až po necelených třiceti minutách. Bakoš vystihl rozehrávku soupeře, míč poslal Petrželovi, který se prokličkoval až k brankáři Vlašimi, následně obešel i jeho a v pohodě skóroval. Viktoriáni vedou 1:0. Následné minuty přinesli důraznější hru na obou stranách a vyrovnání Vlašimi. Po dalekosáhlém nákopu a dlouhém úprku Strnada, se Vlašim radovala z vyrovnání. První poločas tak nabídl nerozhodný stav 1:1.

V úvodních minutách mohl poslat Viktorku do vedení Wágner. Bohužel neproměnil nabízený pokutový kop, po hře rukou jednoho z Vlašimských hráčů. Viktoriáni v druhém poločase byli znovu aktivní a měli nějaké šance na skórování. V 67. minutě se Viktoriáni dostali do vedení. Darida poslal míč na volného Štípka, který přesně zakončil. Svým prvním gólem v prvním mužstvu Viktorie Plzeň zařídil vedení 2:1.

Viktoriáni si do skupiny B připsali další tři body a po dvou zápasech odehraných v zimním turnaji mají plný počet bodů tedy šest.

FC Viktoria Plzeň - FC Graffin Vlašim 2:1
Poločas: 1:1
Branky: 27. Petržela, 67. Štípek - 36. Strnad
Viktoria  I. poločas: Čech - Rajtoral, čišovský, Procházka, Limberský - Ďuriš, Horváth, Petržela, Kolář - Pilař, Bakoš.
Viktoria II. poločas: Daněk - Sladký, Trapp, Božič, Beránek - Darida, Berger, Štípek, Hora - Zafčák, Wágner. Trenér Pavel Vrba