Těžké K.O. od Olomouce

Viktoriáni dostali na domácím stadionu od předposlední Sigmy Olomouc pořádně zavyučenou. Prohráli 0:4, takový gólový přiděl, nedostali čtyři roky, když nepočítáme počínání v Lize mistrů.

Viktoriáni zvládli důležité utkání na pražské Spartě a v dnešním domácím zápase proti Sigmě Olomouc, která zažívá vstání z mrtvých pod trenérem Uličným. I přesto byli Viktoriáni favorit a jak se nechali slyšet, „chceme navázat na zápas na Letné.“ Pavel Vrba musel v dnešním zápase stále postrádat obránce Václava Procházku a vykartovaného záložníka Daniela Koláře v brance znovu nastoupil Roman Pavlík.

Michal Ďuriš

Jak je u Viktoriánů zvykem, hned od prvních minut obléhali soupeřovu branku a tvořili si spoustu zajímavých šancí. Horváthův pokus o nacentrování přímo do branky skončil v náručí hostujícího gólmana Zlámala. Po pětiminutách řádné hrací dobry přišla stoprocentní gólová šance. Darida poslal míč a penaltový putník, kde stál připravený Ďuriš. Bohužel jeho střela skončila nad břevnem. Po necelé čtvrthodině hry mohl skórovat znovu Slovenský dravec Ďuriš, i nyní byl na hostujícího gólmana Zlámala krátký. Roman Pavlík se v úvodních minutách zápasu v brance spíše nudil. První pokus Ordoše hlavou mezi třemi tyčemi ani neskončil. To kdyby jen Pavlík věděl co ho bude čekat ve druhém poločase. O pár minut později byl Ordoš znovu u míče a svojí perfektní dělovkou prověřil připraveného gólmana Pavlíka, který se blýskl skvělým zákrokem. Jenže Olomouc pořád tlačila více a více na pilu, to když znovu čaroval mezi třemi tyčemi domácí gólman Pavlík a nedovolil, aby Schulmeisterova střela skončila za jeho zády.

Marek Bakoš (vpravo) bojuje o míč s Brazilcem Rossim (vlevo)

Druhý poločas ten nabídl takovou studenou sprchu pro plzeňský tábor, že to asi, no určitě nikdo nečekal. Po sedmi minutách druhého dějství se k míči ve vápně po laxním přístupu obránců dostal  mladíček Navrátil a svůj projektil umístil přesně do šibenice plzeňské svatyně. Všichni jsou opaření, ale pořád je dost času na to zvrátil zápas do vítězného konce. Srovnat kroky mohl o pár minut později Milan Petržela, to když pálil z deseti metrů, bohužel pro všechny přítomné neměl seřízena svoje mířidla. Po necelé půlhodině hry, při Plzeňských hráčích stáli všichni svatí, Ordošova hlavička z bezprostřední blízkosti po znovu skvělém zákroku Pavlíka skončila mimo. Druhý poločas to je jako noc ve dne vůči prvnímu dějství. Nedáš dostaneš, to platilo po menším územním tlaku domácích. Do útočného brejku se dostal Schulmeister. Střelou na vzdálenější tyč poslal Olomouc do dvoubrankového vedení. Snížit se pokoušeli Darida i Pilař bohužel ani jedna střela gólem neskočila. V 73. minutě přišel další moment, který nikdo nechápal. Olomouc vede 0:3. Varadi se před hranicí šestnáctky opřel o míč a jeho dělovka skončila pod břevnem. Gólman Pavlík je zklamaný, ve druhém táboře propuká obrovská radost. Viktoriáni stále bojovali, chtěli vstřelit aspoň jeden gól. Petržela ani Hora gólovou radost nepřinesli. Pět minut před koncem mohl dát Schulmeister svůj druhý gól v zápase, ale gólman Pavlík z posledních sil míč zkrotil v náručí. Zkáza byla dokonána minutu před koncem řádné hrací doby. Pavlík dnes kapitulovat po čtvrté a tak si Olomouc ze Západu Čech odváží plný počet bodů.

Dnes se ve Štruncových sadech udála obrovská zkáza plzeňské Viktorky. Svěřenci kouče Vrby naposled dostali čtyřgólový příděl v roce 2008 od Baníku Ostrava. A ztráta na duo Sparta Liberec se znovu značně navýšila, ale ještě nemá cenu dělat nějaká ukvapené závěry…

Vybrat hráče zápasu dnes bylo obzvlášť těžké, ale nakonec jsme zvolili útočníka Michala Ďuriše, ten dnes do zápasu naskočil místo vykartovaného Dana Koláře. Ďuriš si v úvodních minutách tvořil za přispění svých spoluhráčů několik gólových šancí. Škoda, že žádná neskončila gólem…

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 0:4