Ten kdo viděl, uvěří, Viktoriáni postupují do základní skupiny LM!

Fantazie! Viktoriáni dokázali i podruhé porazit Kodaň, nyní na domácí půdě v Edenu 2:1 a jako třetí Český tým, se podívají hoši okolo kouče Vrby mezi nejlepších třicet dva týmů Evropy, přesněji do základní skupiny Ligy mistrů.

Sen, pohádka, fantazie, to co právě teď zažívá každý Viktorián to nejde popsat slovy, to je slast z vítězství a úspěchu, to jsou emoce, které každý neskrýval po dnešním zápase s Kodaní. To je ta hrdost na svůj tým, který provázíte v časech dobrých i zlých, za tento celek by jste i dokázal dýchat a když vám to vrátí ve formě takového úspěchu. Viktoriáni zažili v pražském Edenu atmosféru, jaká je na české poměry nevídaná skoro do posledního místečka zaplněný Eden hnal svoje hrdiny do boje.

Radost ze vstřeleného gólu.

Viktoriáni si z Kodaně přivezli skvělý výsledek 1:3 a tak mohli hrát svojí hru a čas je moc netlačil, za to Kodani, té se šance na postup snižovala každou uplynulou minutu. Zazněla hymna Ligy mistrů a šlo se na věc. Oproti jiným zápasům dnes svěřenci kouče Vrby byli na začátku poločasu aktivní a dokázali svého soupeře pozlobit. Po 25. minutách měli Viktoriáni první výraznou šanci na to, aby skórovali. Kolář se uvolnil a vyslal dělovku přímo na gólmana Kodaně Wilanda, ten ale pohotovým zákrokem míč zneškodnil. Za šest minut to byla Kodaň, která byla na koni, Bolaños po dynamické akci dokázal překonat Marka Čecha.   Viktoriáni prohrávají po půlhodině hry 0:1. O minutu později našla Viktorka rychlou odpověď, Jiráček nahrál Petrželovi, ten ale z otočky minul branku o pár desítek centimetrů. Kodaň ke konci prvního poločasu tlačila a s Plzní si dělala co chtěla. Minutu před koncem řádné hrací doby prvního poločasu se dostal míč po krásné kombinaci až na Nordstrand, ten míč poslal jen kousek od tyče plzeňské branky.

Pavel Vrba asi stále nemohl uvěřit co dokázal.

Viktoriáni vstupovali do druhého poločasu za nepříznivého stavu 0:1, sice prohrávali, ale zatím stejně postupoval celek ze západočeské metropole. Hodina zápasu byla fuč a Viktoriáni stále prohrávali 0:1, ale svého soupeře  dokázali více zatlačit než v poločase prvním. Sedm minut na to se málem zbořil Eden. Jiráčkův centr do pranice se dostal až k útočnému dravci Marku Bakošovi a ten se nemýlil, Plzeňští fandové jsou radostí bez sebe. Viktoriáni dokázali srovnat na 1:1. Postup se stále více a více přibližoval ke stanici Plzeň, ale do konce zápasu to byli ještě nervy. Senegalský útočník N'Doye mohl zpoza velkého vápna skórovat, místo toho protáhl jen gólmana Čech, který míč vyrazil na roh. Minutu před koncem měl tutovou šanci střídající Michal Ďuriš, přes půlku hřiště běžel sám na švédského gólmana Wilanda, ale pro jeho štěstí z toho gól nebyl. Mladý slovenský záložník si to vynahradil za čtyři minuty, Ďuriš nádherně vystihl myšlenku Filla a sám překonal gólmana Wilanda. Viktoriáni v 93. minutě vedou již 2:1. Všichni už museli začít věřit v postup.

Michal Ďuriš se raduje ze vstřeleného gólu.

Ano je to tady Španělský rozhodčí ukončil tento pohádkový zápas na který již nikdo nikdy nezapomene. Viktoriáni postupují mezi Evropskou smetánku do Ligy mistrů ano slyšíte dobře,Viktoriáni budou hrát stejnou soutěž jako všechny nejlepší týmy celého starého kontinentu. Je to pohádka se šťastným koncem, tým bez jakýchkoliv Evropských zkušeností dokázal takový úspěch, tým, který se v České lize ještě před osmi, sedmi lety řadil mezi průměrné spíše podprůměrné celky dokázal v takto krátký čas vystoupit až na fotbalový Mt. Everest zvaný Liga mistrů. Vypadá to asi tak, že se dnes bude slavit až do rána a pro některé fanoušky bude kocovina asi pořádná, tak si to užijte lidi, protože co teď prožíváte to už se nikdy nemusí opakovat!

Petr Jiráček

Je vidět, že tento záložník má reprezentační formu. Dříve se o své místo v základní sestavě musel prát, nyní by to bez dlouhovlasého záložníka nešlo, dokáže každou chvíli něco vymyslet a s míčem je velmi tvořivý.

Viktoria Plzeň - FC Kodaň 2:1
Branky: 67. Bakoš, 90.+3 Ďuriš - 32. Bolaňos. Rozhodčí: Carballo - Fernández, Guadamuro (všichni Šp.). ŽK: Limberský, Jiráček - Nordstrand, Grindheim. Absalonsen. Diváci: 19 350. Poločas: 0:1. První utkání: 3:1, postupuje Plzeň.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth (86. Trapp), Jiráček - Petržela (82. Fillo), Kolář, Pilař - Bakoš (77. Ďuriš). Trenér: Vrba.
Kodaň: Wiland - Thomsen (83. Sigurdsson), Ottesen, Jörgensen, Bengtsson - Bolaňos (74. Diouf), Nordstrand, Grindheim, Delaney - Santin (64. Absalonsen), N'Doye. Trenér: Nilsson.