Stane se, Viktoriáni nedokázali porazit Spartu

V dohrávce pátého kola naší nejvyšší fotbalové soutěže, nestačili svěřenci trenéra Vrby na zatím průběžně první celek Spartu a podlehli jí 0:2 a tak po třiceti zápasech Gambrinus ligy prohráli Viktoriáni ve Štruncových sadech.

Svátek fotbalu opět v Plzni, po věhlasných soupeřích, kteří zavítali do Plzně v předkolech Ligy mistrů. Nyní se jednalo o jinou soutěž, přesněji o Gambrinus ligu na do západočeské metropole zavítala pražská Sparta, celek, který Viktoriáni v minulé sezóně odsunuli na druhé místo v konečném součtu ligové soutěže. Novinkou dnešního zápasu byli dvě nově otevřené tribuny za brankami, nyní se kapacita plzeňského svatostánku zvedla na 8500 sedících diváků.

Nové tribuny za brankami.

Oba celky jsou vyrovnané a tak bylo těžké říct kdo je dneska favorit, možná trochu Viktoriáni protože euforie z postupu do Ligy mistrů je vždy velká. Jenže tyto prognózy zametl pod koberec již v páté minutě hry obr v řadách Sparty, kamerunec Kweuke, který dokázal sklidit hlavou za Čechova záda centr Podaného. Sparta vedla 0:1 a Plzeň musela bojovat aby výsledek nebyl ještě markantnější, protože Sparta měla dnes neutuchající fazónu. Po necelé čtvrthodině hry proběhl první útočný impuls také na straně plzeňské Viktorky. Horváth přesně s půlky neomylně centroval na Bakoše, ten míč zpracoval a dlouhán Čišovský nevýrazně hlavičkoval přímo do náručí hostujícího gólmana Švengra. Po půl hodině řádné hrací doby předvedla Sparta akci, kterou většinou skvěle předvádí soupeř Viktorky v základní skupině Ligy mistrů Barcelona. Hušek s půli hřiště stihl přihrát nabíhajícímu Kweukemu, ten zkušeně obešel brankáře Čecha a připsal jsi již druhý gól v dnešním zápase. Sparta vede po půlhodině hry 0:2 a Plzeňské naděje na výhru se každou minutou snižovali. O pár minut později mohl vlít krev do žil Pilař, který pálil z šestnáctky bohužel bez jakého koliv efektu na vstřelení branky.

Na Pavla Horvátha (uprostřed) dotírá dvojice Sparťanských hráčů.

Do druhého poločasu vcházeli Viktoriáni s jasným cílem smazat dvou gólové manko, které si přinesli z prvního poločasu a pokusit se dnes ještě vyhrát. Po více jak deseti minutách druhého poločasu měli Viktoriáni na kopačkách další gól, Pilař se propletl přes Sparťanské obránce a přihrál nabíhajícímu Rajtoralovi, ten ale znovu jak v dnešním zápase na Plzeňské straně bylo zvykem znovu nedokázal vstřelit gól. Po hodině hry mohla jít již Sparta do tříbrankového vedení a mohla tak jisto jistě rozhodnout o vítězi dnešního důležitého zápasu, Kweuke vybojoval na poslední chvíli míč a nabídl ho Sionkovi, který ze šancí pohrdl a přestřelil branku Viktorky. Sparta dnes byla velmi běhavá a i když jí někdy, spíše pořád pomáhal ten nestranný človíček, co se mu říká rozhodní byla o ten potřebný krok dneska lepší a mohla to ještě stvrdit v nestaveném čase, kdy po straně hřiště utekl slovenský nováček v rudém dresu Juhár, jenž Marek Čech byl znovu proti.

Viktoriáni dnes nedokázali porazit svého odvěkého rivala a prohráli 0:2 a nyní Sparta má již osmibodoví náskok právě na Plzeň. Viktoriáni po pěti kolech mají na svém kontě sedm bodů a jsou zatím na průběžném sedmém místě.

Václav Pilař

Dnes asi jeden z nejlepších Viktoriánů na hřišti. Mohl dát klidně dva nebo tři góly bohužel bez úspěchu, ale i dnešním fotbale se i bojovnost a srdce dají odměnit…

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:2