Sparta na kolenou, Viktoriáni zvládli důležitý zápas!

Píše se 12. 3. 2011 a Viktoriáni porážejí největšího rivala Spartu 1:0, a tak si upevňují první místo v tabulce po gólu Pavla Horvátha, shodou náhod bývalého Sparťana. Svěřenci trenéra Vrby udělali mílový krok k získání titulu…

V sobotu v  podvečer zažily Štruncovy sady to co asi nikdy před tím. V přímém souboji o čelo tabulky a před do posledního místa zaplněnými ochozy dokázali svěřenci trenéra Vrby porazit pražskou Spartu a upevnili si tak první místo v tabulce, po trošku kuriózním gólu Pavla Horvátha.

Již od prvních minut zápasu se hrál velmi důrazný a rychlý fotbal. Ve čtvrté minutě mohli jít Viktoriáni do jednobrankového vedení, po přihrávce Pavla Horvátha na nabíhajícího Rezka, ten bohužel pro Plzeň mířil nepřesně. Po více jak čtvrthodině řádné hrací doby fauloval sparťanský Abeda před šestnáctkou slovenského útočníka Ďuriše. Po tomto inkriminovaném momentu se zahrával volný přímý kop, ke kterému se nepostavil nikdo jiný než plzeňský kapitán Pavel Horváth a mířil skvěle, míč se následně otřel o břevno a zaplul byť těsně za brankovou čáru, plzeňský stadion se otřásal v základech, Viktoriáni vykročili k vítězství v celém zápase a možná i v lize, 1:0. V krátkém časovém intervalu  mohla jít Viktorka do dvoubrankového vedení, centr Horvátha si našel vysokého obránce Neuwirtha, ten ale hlavičkoval nepřesně. Plzeňští jasně přehrávali Spartu, u všech balónů byli dříve, to také vyústilo k některým faulům Kamerunce Abeny, který hrál velmi důrazně, ale většinou za hranicí pravidel. I brankář Pavlík se v závěru poločasu zapotil, po Brabcově hlavičce, kterou skvěle vytěsnil. Sparta si v poslední pětiminutovce vytvořila územní převahu, po načechraném centru Kušníra, hlavičkoval „tank“ Kweuke a těsně minul Plzeňskou svatyni.  Sparta sice ve druhém poločase byla častěji u míče, žádného gólu se nedočkala, dvě šance v závěru zápasu stojí, ale za řeč. 82. minutě to znovu zkoušel Kweuke, toho ale zastavil, dnes skvěle hrající stoper Bystroň.  V 90. minutě centroval Matějovský na nabíhajícího Brabce ten, ale míč nestihl a pohřbil tak veškeré šance Pražanů na vyrovnání.

Po hvizdu sudího Zelinky ovládla Štruncovy sady nevídaná euforie, fanoušci aplaudovali Viktoriánům ve stoje za skvělé vítězství proti pražské Spartě 1:0. Horváth přímo na hrací ploše „zabrejkoval“. Atmosféra byla opravdu úžasná…

David Bystroň

Jeden z hlavních strůjců celého dnešního vítězství, společně s Alešem Neuwirthem odvraceli nebezpečné útoky Sparty a důrazně se také tento takřka dvoumetrový obránce pouštěl do soubojů…

Videozáznam: krásný gól Pavla Horvátha.