Skončila výjimečná sezóna, Viktoriáni na konec podlehli Sigmě

Viktoriáni neudrželi jarní neporazitelnost, když prohráli na půdě Sigmy Olomouc 2:1 po dvou gólech dnes skvěle hrajícího Jakuba Petra. +VIDEO

Přesně týden po zisku mistrovského titulu nastoupili svěřenci kouče Vrby ke svému poslednímu zápasu této vydařené sezóny. V tomto kole takřka již o nic nešlo, bylo jisté kdo sestoupí a také kdo si zahraje příští rok Evropské poháry. Viktoriáni zavítali na dalekou Hanou, kde se střetli s tamní Sigmou Olomouc, ta ve středu nedokázala zvítězit ve fiale Ondrášovka cupu, a tak chtěla aspoň urvat vítězství v posledním kole. Za to Plzeň minulý týden oslavila titul a mohla tak hrát uvolněný fotbal a kouč Vrba také mohl vyzkoušet řadu hráčů ze širšího kádru a také to udělal. V základní sestavě nastoupil Miloš Brezinský a Martin Fillo, do zápasu dnes nezasáhl kapitán Pavel Horváth, Kolář a Rezek. Zápas před poloprázdnými tribunami Androva stadionu začala Olomouc, ale Šultésovu střelu blokoval jeden z plzeňských hráčů. Studená sprcha pro domácí aktivně hrající Sigmu přišla po jedenácti minutách, to když si střelu do vlastní branky tečoval Kučera, Viktoriáni vedli 0:1. Byla to právě Sigma, která ke konci poločasu začala vystrkovat růžky, se Schulmeisterovou dělovkou měl co dělat hostující gólman Pavlík, ale naštěstí pro Viktorku míč ukočíroval a Západočeši stále vedli a zatím si drželi jarní neporazitelnost. Nestává se zvykem, aby se Viktoriáni dostali pod tlak, ale v dnešním zápase se to stalo, další slibnou šanci měl loňský nejlepší střelec Ordoš ten, ale hlavičkoval mimo tři tyče. Po změně stran, měl znovu Pavlík plné ruce práce, to když zneškodnil Janotkovu střelu ze střední vzdálenosti. Po hodině hry bylo srovnáno, krásnou střelou se prosadil Jakub Petr, Pavlík byl absolutně bez šance, Olomouc srovnala na 1:1. O deset minut již Olomouc vedla a byl to znovu Jakub Petr, který skóroval nyní hlavou, Miloš Brezinský se snažil odkopnout míč ten, ale přešel brankovou čáru, Olomouc se ujala vedení 2:1 a na tomto výsledu se také již nic nezměnilo Viktoriáni sice přišli o jarní neporazitelnost prohrou 2:1 ale co je hlavní nepřišli o titul, a tak jedním hvizdem do píšťalky skočila tato výjimečná sezóna…

Roman Pavlík

Sice tento gólman dnes pustil dva góly a Viktoriáni prohráli. Chytal tento gólman výjimečně a nebýt jeho mohlo to skončit pro Plzeň mnohem hůře…

Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)
Góly: 63., 73. Petr - 12. Fillo
ŽK: Škerle, Šultes - Brezinský, Limberský
SK Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Kučera (C), Škerle, Koutný – Hořava, Rossi, Ordoš (59. Navrátil) – Šultes, Petr (82. Bajer), Schulmeister (65. Přikryl)
FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Limberský (C), Brezinský – Fillo (56. Rezek), Trapp (84. Sladký), Jiráček, Petržela – Bakoš, Ďuriš (56. Kolář)
Rozhodčí: Možíš – Chytil, Handlíř
Diváci: 3 562