Sen se mění v pohádku, Viktoriáni jsou jen „poločas“ od LM!

Jen posledních devadesát minut dělí Viktoriány od milionů slávy a prestiže, tento všechen komfort nabízí základní skupina Ligy mistrů. Viktoriáni se této soutěži výrazně přiblížili dnes, když porazili favorizovanou Kodaň 1:3.

Každý nezávislý fanoušek si musel před hvizdem dnešního zápasu říct „Kodaň je jasný favorit a Plzeň by měla přejit“ mýlil se, pravdu měl ten, co stál za Viktorkou a věřil ve výhru i nad takhle těžkým soupeřem. Kodaň si nepřipouštěla nic jiného než výhru a šla do dnešního zápasu s očekáváním zato Plzeň šla do zápasu bez nervů a buď překvapí nebo ne. Svěřenci kouče Vrby překvapili, překvapili tak že to ani nečekal největší optimista.

Na Mariana Čišovského (vlevo) dotírá N´Doye (vpravo)

Poprvé v historii slyšeli Viktoriáni před svým zápasem hymnu Ligy mistrů a už na jejich pohledech bylo vidět že tento zápas si přijeli užít. Od prvních minut bylo vidět že Viktoriáni jsou drobet zaskočení a mají ze svého věhlasného soupeře respekt, ale i přes to se hra přelévala ze strany na stranu a oba celky prvních třicet minut nezastihla větší gólová příležitost. Po více jak půlhodině hry mohla jít do vedení domácí Kodaň hvězda v tomto dresu N'Doye převýšil Mariána Čišovského v malém vápně, ale naštěstí pro Marka Čecha branku minul. Kodaň ukazovala proč je to nejlepší tým celé Skandinávie, najednou si vytvořila větší tlak na který Viktoriáni neuměli moc odpovědět. O čtyři minuty později pálil před hranicí vápna Claudemir, první střelu dokázal odrazit hostující obránce Bystroň shodou okolností znovu na střelce Claudemira, který znovu vystřelil a jeno dělovka minula branku Viktorky jen o pár desítek centimetrů. Viktoriáni vydrželi první větší nátlak domácích hráčů a po prvním poločase se rozešli bez branek.

Viktoriáni si poprvé také poslechli hymnu Ligy mistrů.

Co je poslední dobou známo o Viktorce tak to je výrazně lepší druhý poločas a co myslíte? Dnešek znovu nebyl výjimkou. Ji po osmi minutách druhého poločasu začali jásat no přímo až burácet všichni fanoušci Viktorky, kteří na tento zápas koukali. Horváthův centr do vápna špatně zpracoval domácí obránce Ottesena, od něj se míč odrazil do protipohybu domácího brankáře a Viktoriáni vedli 0:1. To je fantazie, netrvalo to ani deset minut a rozdíl ve skóre činí již dvě branky, Petržela nepřesně centroval na Pilaře, míč na naštěstí odrazit od jednoho hráče v bílém dresu na kopačku mladého Václava Pilaře a ten jako chladnokrevný zabiják skóroval již na 0:2. Po hodině hry mohl po rohovém kopu skórovat z malého vápna hlavou Kristensen, ale skvěle chytající Čech míč vyrazil. I Kodaň se dočkala branky, po chybě Trapp skóroval hlavou z rohového kopu Ottesen a stále dával naději Kodani aspoň na remízu. Po gólu na 1:2 domácí zas začali tlačit gól hlavou mohl dát Nordstrand jenže byl skvěle bráněný Slovenským obráncem Čišovským. To už snad není možné, Martin Fillo je tři minuty na hřišti a dává třetí gól. Fillo se krásně uvolnil ve vápně a střelou k levé tyči nedal Wilandovi žádnou šanci.

Radost po vstřeleném gólu.

Zápas končí v táboře Viktoriánů propuká neskutečná radost, zato na druhé strany bariéry vztek a smutek. Viktoriáni si do odvetného zápasu, který se bude hrát za týden v pražském Edenu vezou luxusní náskok za výhru 3:1. Naposledy na Parken stadionu vyhrála Chelsea 0:2 v osmifinále Ligy mistrů a nyní to byl i Plzeň.

Celý tým

Znovu nejde určit jednotlivce, který by nad všemi vyčníval, tým hrál kompaktně a skvěle po celý zápas až na občasné chyby Trapp, podal mančaft výkon na jedičku.

FC Kodaň - FC Viktoria Plzeň 1:3