Rozhodl závěr, Viktoriáni remizovali s AC!

Viktoriáni v posledním zápase Ligy mistrů, dokázali remizovat s milánským AC 2:2 to díky gólům Bystroně a Ďuriše. Oba góly vstřelili v samém závěru utkání. I díky dnešnímu výkonu postupují svěřenci kouče Vrby do jarních bojů Evropské ligy.

A je to tady. Viktoriáni stojí v tunelu a dělí je jen pár minutek od úvodního hvizdu posledního zápasu Viktorie v Lize mistrů. Nervozita stoupá, stadion bouří. Hráči vstupují na hrací plochu plzeňský kotel si připravil nádherné choreo. Po zaznění hymny Ligy mistrů se šlo na věc.

Úvodní fanouškovské choreo.

Viktoriáni vstoupili do zápasu jako uragán, hned v úvodních minutách zápasu měl příležitost obránce Bystroň, kterému nahrával kapitán Horváth, bohužel vytáhlý obránce domácích pálil nad branku střeženou Ameliem. Vstup do zápasu pohledem Viktoriánů byl jako pohádka. Jen tak často se nevstává, aby nějaký celek tento velezkušený tým z Milána přehrával, Viktoriánům se to zatím dařilo a na hřišti byli o třídu lepší. Václav Pilař měl šanci, která volala po gólu. Pavel Horváth zahrával rohový kop, míč se dostal až k Pilařovi a ten artistickým pohybem zkoušel zakončit. Byla to velká škoda, tento míč minul svatyni AC jen o pár decimetrů. Větší šance na zakončení mělo také duo Kolář, Bakoš bohužel ani jeden z nich nedokázal překonat hostujícího gólmana Ameliu. Po necelé půl hodině hry přišla velká ztráta pro Plzeň. Zranil se totiž skvělý záložník Petr Jiráček, utrpěl zranění kotníku a na jeho místo nastoupil mladičký Vladimír Darida. Po skvělém nástupu Viktorie Milán také zahrozil. Mattia De Sciglio, vyzkoušel poslat dělovku na Marka Čecha, naštěstí pro všechny plzeňské příznivce si míč cestu za Čechova záda nenašel a skončil mezi diváky. O pár minut později měl na kopačce František Rajtoral gólovou šanci. Dokázal se prokličkovat až do vápna milánského velkoklubu. Bohužel nedokázal vyzrát na strážce branky Amelia. Václav Pilař ,muž o kterém se teď hodně mluví měl stejně jako jeho někteří spoluhráči na kopačce gólovou šanci. Pilař využil své rychlosti a než se obránci AC otočili, tento rychlonohý záložník byl již ve vápně a zkoušel znovu vyzrát na gólmana Amelia. Bylo to opravu těsné míč jen o pár centimetrů minul branku. Všichni se určitě shodnou že si Viktoriáni po úvodním poločase zasloužili vést. Nasvědčovalo tomu i odstřelování milánské branky v závěru prvního dějství. Žádný s týmů v v prvních pětačtyřiceti minutách gól nedal a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Radost z gólu Ďuriše byla nekonečná!

Vypadalo to, že i ve druhém poločase Viktoriáni budou aktivnější a svého soupeře budou přehrávat. Toto zdání skončilo za pár minut. Světové týmy dělá to, že z jedné šance dokážou vsítit gól a to se přesně povedlo AC.  Brazilský reprezentant Pato, celkem bez jakéhokoliv problému vyzrál na obránce Čišovského a pak i na gólmana Marka Čecha. Viktoriáni po dvou minutách druhého poločasu prohrávají nad AC Milán 0:1. Přišla studená sprcha. O minutu později se do útočného úprku dostala dvojice Robinho, Pato.  Robinho vyvezl míč, poradil si s obránci Viktorky, nahrál svému parťákovy z reprezentace Patovi, ten mu nahrál vzápětí zpět a soupeř z Itálie vedl o dvě branky. Po 48. minutách prohrávají Viktoriáni 0:2. AC se dostal do euforie a snažil se výsledek navýšit. Pato mohl dát v 51. minutě gól na 0:3 proti byla jen tyč Čechovi branky. Tyč za pár okamžiků trefili domácí. Milan Petržela mazácky vyzrál na Taiwa, vystřelil a hostující gólman je bezmocně sledoval jak míč končí na tyčce. Míč se od tyče dostal ke Kolářovi, ten rozvlnil síť milánské branky. Bohužel gól neplatil, jelikož Kolář se nacházel v ofsajdu. Svěřenci kouč Vrby tlačili tak dlouho na pilu až se jim povedlo dát tížený gól.  Minutu před koncem našel útočník Bakoš neobsazeného Bystroně, který již míč poslal do prázdné branky. Radost byla tak obrovská že se stadion v pražském Edenu otřásal v samotných základech. To již asi nikdo nečekal. Ve třetí minutě nastavení Viktoriáni vyrovnávají. Čišovský nasměroval balón a střídajícího Ďuriše, který dostal míč až za záda Almelii. Celý stadion se raduje a rozhodčí zároveň hned ukončuje zápas oba celky se rozešli smírně 2:2. To nebylo ale, vše hráči děkovali fanouškům a fanoušci zároveň přáli vše nejlepší dnešnímu oslavenci Pavlu Vrbovi vše nejlepší k jeho 48 narozeninám.

Hráč zápasu

Milan Petržela

Dnes na hřišti byl opravdu velmi platný. Tvořil útočné šance. Mohl několikrát skórovat, ale také vzorně bránil. Po necelé hodině hry mohl snížit, bohužel jeho střela trefila tyč milánské branky.

FC Viktoria Plzeň - AC Milán 2:2

Poločas: 0:0

Branky: 89. Bystroň, 90. Ďuriš - 47. Pato, 49. Robinho
ŽK: Ďuriš - Ambrosini
Rozhodčí: István Vad - György Ring, Robert Kispal - Mihany Fabian, Sandor Szabo (všichni Maďarsko)
Diváci: 19 854