Rezek neproměnil penaltu, Plzeň znovu ztratila

Svěřenci kouče Vrby znovu ztratili veledůležité body na hřišti soupeře, když jen remizovali s předposledním Brnem 1:1. Zápas byl opravdu emocemi nabytý až do konce, Rezkova neproměněná penalta a hlavě závěrečný tlak Plzeňanů. +VIDEO

Začíná se lámat chleba, liga se blíží zdárně do svého závěru, ale lídr tabulky Viktorka Plzeň začíná dost markantně ztrácet a umožňuje tak Spartě stále živit naděje na druhý titul v řadě. Jasným důkazem toho byl i dnešní zápas proti předposlednímu Brnu. Za které do dnešního zápasu po domluvě s Plzní nemohla nastoupit trojice plzeňských hráčů, kteří jsou zde na hostování, Krbeček, Rýdel a Borek. I to nahrávalo Plzni v dnešním zápase. Do dnešního zápasu nenastoupil ani kapitán Západočechů Pavel Horváth, který má zdravotní lapálie.
Po prvních patnácti minutách hrací doby byl v pokutovém území faulován rychlonohý záložník Milan Petržela a po zásluze se kopal pokutový kop, který šel zahrávat útočník Jan Rezek, ten již letos zaváhal a nedal penaltu v zápase proti Slovácku a připravil tím Plzeň o důležité dva body a dnes tomu nebylo jinak Rezek nejen to, že neskóroval, ale vůbec se netrefil mezi tři tyče Burešovi branky. První větší rána do vazu Viktoriánů. Plzeňští fotbalisté se přece tak tížené branky dočkali, Kolář elegantně přiťukl patičkou na nabíhajícího Rajtorala a ten již přihrál Petrželovi, který skóroval do prázdné brněnské branky, Viktoriáni se ujali vedení 0:1. Byla to právě Plzeň, co jsi v závěru prvního poločasu vybudovala tlak a mohla jít již do dvoubrankového vedení dnes aktivně hrající Rajtoral nahrával Bakošovi, tomu ale v cestě stála Brněnská obrana a Rezek v závěru akce nestihl míč ani atakovat. Brno to je síla, která v jediném útočné šanci dokáže skórovat a skoro se to znovu potvrdilo, ale Rabušicova hlavička po centru Střeštíka, minula Pavlikovu branku opravdu jen o pár centimetrů. O pár minut později se dostal do útočného brejku domácí Došek shodou okolností plzeňský odchovanec, ten si vylámal zuby na Pavlíkovi. O necelou minutu později se mohla radovat domácí Zbrojovka z vyrovnávacího gólu, který vsítil mladý útočník Rabušic a přiblížil Brno aspoň k jednobodovému zisku. Malý plamínek naděje se pro Viktoriány se rozsvítil po faulu Šamánka na Petrželu a domácí borec byl po právu vyloučen a odsoudil Brno hrát v deseti. Plzeň do posledních minut tlačila a chtěla odvést z Moravské metropole všechny body, bohužel bez efektivity, jediná šance, která stojí za řeč je šance ze sedmdesáté minuty Jiráčka, ten ale domácího brankáře nedokázal překonat a tak veledůležitý zápas pro Viktoriány skončil nerozhodně 1:1 a donutil je, se strachovat o zisk mistrovského titulu.
František Rajtoral
Z dnešního zápasu bylo opravdu velmi těžké vybrat jednoho určitého hráče, Ale nakonec se jím stal František Rajtoral. Zásoboval plzeňský útok skvělými přihrávkami a byl u všech šanci Viktorky, které mohli skončit gólem…

FC Zbrojovka Brno - FC Viktoria Plzeň 1:1