První kyperské vítězství, odnesl to Novgorod

Viktoriáni si ve druhém přípravném zápase připsali první vítězství na Kypru, to když porazili ruský celek Volha Nižnij Novgorod 3:2.

Viktoriáni v rámci zimního soustředění na ostrově zvaném Kypr, sehrálo druhý přípravný zápas proti ruskému celku Volha Nižnij Novgorod. Průběžně čtrnáctý celek ruské nejvyšší soutěže vstoupil do zápasu aktivněji než Viktorka. Hned ve třetí minutě se trefil po rohovém kopu a následné dorážce Belozer. Stav 1:0. Po více jak čtvrthodině hry bylo vyrovnáno. Mladíček Darida zahrával rohový kop, míč krásně zakroutil až do branky Novgorodu. Kroky jsou srovnány 1:1. První noty poté začali hrát svěřenci kouče Vrby. Po půlhodině hry poslal Viktoriány do vedení díky Řezníkovi, kterému krásně přihrál Pilař. Plzeň vede 2:1. Do třetice ve 37. minutě zvyšoval na 3:1 po krásném individuálním průniku Wágner.

Druhý poločas nebyl tak záživný jako ten první. Větší šanci měl plzeňský útočník Bakoš, ale z velkého úhlu trefil jen boční síť branky Novgorodu. Devět minut před koncem zápasu kapituloval gólman Čech po druhé, střelcem gólu byl Malyarov. Žádný gól jsme již v zápase neviděli a tak druhý zápas na kyperském soustředění Viktoriáni zvládli a zvítězili 3:2.

Volha Nižnij Novgorod - FC Viktoria Plzeň 2:3