Pršelo štěstí! Viktoriáni pokračují dále!

Sen pokračuje! Viktoriáni dokázali postoupit přes norský celek Rosenborg Trondheim, když v infarktovém zápase zvítězili 3:2.

Píše se dne 3. 8. 2011 je 20:15 hodin a začíná zápas, na který již nikdo nezapomene. Ve vyprodaných Štruncových sadech se hrála odveta zápasu třetího předkola Ligy Mistrů. Vyprodané Štruncovy sady jsou do posledního místečka vyprodané. Napění je citelné na každém rohu, fanoušci jsou natěšeni na tento vele důležitý mač.

Rosenborg zahrává volný přímý kop.

Rosenborg tlačil čas, musel smazat jednogólové manko ze zápasu z minulého týdne, zato Viktoriánům stačila jakákoliv remíza nebo výhra. V žádném případě by nemohla družina v čele s koučem Vrbou prohrát. Již od prvních minut to byl Trondheim, kdo měl více ze hry a hrozil často ze vzdušných soubojů, ale Viktoriány naštěstí zachránil Michal Daněk nebo plzeňská obrana tento nátlak vždy dokázala odvrátit. Norský celek skvěle presoval a měl přesnější přihrávky. I přesto první větší šanci, která stála za řeč po necelé půlhodině hry si našel Horváthův rohový kop, David Bystroň, ten hlavičkoval jen do připraveného Örlunda. O pět minut později se muselo orosit čelo všem Plzeňským příznivcům. Střela Švédského útočníka Rade Prici minula Daňkovu svatyni minul jen o pár centimetrů. Rosenborg stále kousal a Viktoriáni si bohužel stále koledovali o branku, která bohužel přišla v tu nejméně vhodnou dobu, těsně před koncem prvního poločasu, Mikael Lustig prošel Plzeňskou obranou jako nůž máslem a z blízka dokázal propálit domácího gólmana Daňka, Rosenborg vede 0:1 a zatím vše nahrávalo do karet právě Norskému soupeři.

Daniel Kolář vidí žlutou kartu od Chorvatského rozhodčího.

To co se událo o poločase v kabině Viktorie to ví jen pánbů, ale co každý ví, že Pavel Vrba musel předvést obrovský uragán a nasměrovat svoje hráče ke skvělému výkonu ve druhém poločase. Do druhého poločasu přišli úplně jiní Viktoriáni něž nastoupili v tom prvním. Úplně jiní bojovní fotbalisté, kteří prahli za vytouženým vítězstvím. Hned na úvod prvního poločasu mohl být krok srovnaný, dnes famózně hrající Rajtoral propasíroval míč až na Koláře, který bohužel branku přestřelil. Pršelo štěstí, v 55. minutě je vyrovnáno! Horváthův centr si našel nabíhajícího Bakoše, ten se nemýlil a bylo vyrovnáno, Štruncovy sady hýří neutuchající radostí. Fanoušci hnali svůj milovaný tým za vytouženým postupem do play-off Ligy mistrů. O šest minut později, „no to je sen“ musel si říct každý fanoušek na stadionu, Viktoriáni otáčí zápas ve svůj prospěch, Limberského centr si našel Koláře, který proměnil šanci, Štruncovy sady burácí stadion se otřásá v základech, Viktoriáni vedou 2:1. Na podmáčeném trávníku byl krok opět srovnán v 77. minutě se trefil šutér Rosenborgu Rade Prica a Štruncovy sady znovu utichly, ale upozorňuji opravdu utichly jen na malou chvilku. O minutu později vedli znovu Viktoriáni díky gólu Milana Petrželi, kterému perfektně přihrál Petr Jiráček, Viktoriáni vedou 3:2. Necelých deset minut před koncem zápasu mohl Rosenborg ještě srovnat, ale střelu Midstjona dokázal odvrátit na brankové čáře František Ševinský.

Závěrečná děkovačka.

Je tu konec! Viktoriáni dokázali zvítězit i ve druhém dvojzápase nad Trondheimem a postupují do čtvrtého předkola Ligy mistrů a pokud tento dvojzápas nezvládnou mají jistotu základní skupiny Evropské ligy a mají tak jistý program do prosince. Štruncovy sady jásají, fanoušci jsou nadšeni jejich milovaný klub postupuje dál a ukazuje, že není v Evropě žádný otloukánek.

František Rajtoral

Sice tento krajní obránce nedal gól, hrál v dnešním utkání opravdu famózně, svojí dnešní formu gradoval ke konci zápasu, kdy se podobal hráčům z předních Evropských celků.

FC Viktoria Plzeň - Rosenborg BK  3:2 (0:1)

Góly: 55. Bakoš, 61. Kolář, 78. Petržela – 45. Lustig, 77. Prica

ŽK: Kolář, Jiráček, Bakoš – Svensson, Larsen, Henriksen

FC Viktoria Plzeň: Michal Daněk - Václav Pilař, David Limberský, Pavel Horváth, Milan Petržela (89. Fillo) David Bystroň, Petr Jiráček, Marek Bakoš (81. Ďuriš), Daniel Kolář, František Rajtoral, Marián Čišovský (33. Ševinský)
Rosenborg BK: Daniel Örlund - Mikael Lustig, Mikael Dorsin, Jim Larsen, Fredrik Winsnes, Morten Moldskred (68. Bakenga), Simen Wangberg, Markus Henriksen, Jonas Svensson (80. Midstjo), Daniel Holm (85. Olsen), Rade Prica
Rozhodčí: Marijo Strahonja - Igor Krmar, Sinisa Premuzaj