Prokletí domácího stadionu zlomeno!

Viktoriáni v dohrávce dvaadvacátého kola rozdrtili České Budějovice 4:0. Dva góly vstřelil mladíček Darida, po jednom gólu přidalo duo Bakoš, Ďuriš.

Viktoriáni se již potřetí v jarních bojích naší nevyšší fotbalové soutěže představili před domácími fanoušky na nově zrekonstruovaném stadionu. Bohužel ze dvou předchozích duelů zůstal na Západě Čech jen jeden bod. Svěřenci kouče Vrby chtěli v dnešní dohrávce dvaadvacátého kola toto prokletí zlomit.

Viktoriáni do zápasu vlétli a hned se tlačili do útoku. O aktivitě domácích nasvědčovala i střela hned ze druhé minuty hry. Bohužel Pavel Horváth pálil nepřesně. V úvodní dvacetiminutovce budějovický tým hrál velmi aktivně a svého protivníka téměř až na pár výjimek vůbec nepustil do svého obraného pásma. Po dlouhé době na sklonku 20. minuty se dostal do palebné pozice super talent Darida. Po půlhodině hry mohli jít Viktoriáni do jednobrankového vedení, ale Bakošův centr do vápna na Koláře, který míč nedokázal zkrotit a tak hostující celek vyšel vítězně. To je ale nemuselo mrzet, takřka v zápětí skórovat Vladimír Darida, podruhé v dresu Viktorky. Pár metrů před velkým vápnem šikovně přizvedl míč, který zaplul až do Delačovi branky. Viktoriáni vedou po více jak půlhodině zápasu nad svým jihočeským sokem 1:0. Ještě ani neutichla první gólová radost a hned tu byla druhá. Mezi obranou a brankářem budějovického Dynamo to zaskřípalo tak že, Marek Bakoš mohl skóre navýšit na 2:0. Jenže pozor! Rozhodčí gól nejdříve uznal. Vzápětí po dohodě se čtvrtým rozhodčím gól odvolal z důvodu ruky buď domácího hráče nebo hostujícího. Na hřišti se strhla slovní přestřelka a gól světe div se byl uznán. Po gólově a emotivně založeném prvním poločase se šlo do kabin lépe Viktoriánům.

Marek Bakoš.

Stejně jako v tom první tak i ve druhém poločase hráli převážně prim svěřenci trenéra Vrby. Darida se pokoušel o svůj druhý gólový zářez v dnešním zápase a znovu to zkoušel z dálky, ale jeho střelecký pokus minul branku hostí jen o "chlup." Delač se v brance opravdu nenudil a často musel likvidovat gólové pokusy všeho druhu. Vstřelení třetího gólu to byla jen otázka času, jelikož Dynamo působilo oddaným dojmem. Po hodině hry se dostala do samostatného úniku dvojice Bakoš, Petržela, byli takřka před samotným gólmanem Budějovic. Bohužel ten jejich střelecký pokus zlikvidoval. Do konečného hvizdu zbývalo deset minut a Štruncovy sady jásají potřetí. Darida využil chyby obrany a míč se vlnil v síti. Neuběhli ani dvě minuty a gólová radost propuká i počtvrté. Ďuriš sprintoval po kraji hřiště dokázal obejít brankáře a přízemní střelou z velkého úhlu nevýšil již tak vysoké skóre. Zápas už nějaké vyhrocené nebo dokonce gólové události nepřinesl. Viktoriáni poprvé na zrekonstruovaném stadionu plně bodovali.

Viktoriáni zvítězili 4:0. Na vedoucí Spartu ztrácí sedm bodů a utekli i čtvrté Mladé Boleslavi.

Vladimír Darida

Tento mladíček je plnohodnotná náhrada za Petra Jiráčka v lize nastřílel tři góly a v pohárovém zápase vstřelil gól i slavnému celku z Gelsenkirchenu. Dnes vstřelil dva góly, které stáli za to. Pokud bude pracovat a hrát tak jak hraje bude jednou z něj hráč světových měřítek...

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)
Branky: (34.) Darida, (36.) Bakoš, (79.) Darida, (81.) Ďuriš
Rozhodčí: Královec – Kocián, Tacina – Ardeleánu
Počet diváků: 6751
FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Limberský, Ševinský , Čišovský (85. Hájovský), Rajtoral – Pilař, Horváth, Darida, Kolář, Petržela (82. Wágner) - Bakoš (74. Ďuriš)
SK Dynamo České Budějovice: Delač – Řepka, Novák (71. Němec), Lengyel, Krajčík, Machovec – Otepka, Klesa, Javorek, Sandro (63. Kadula) - Řezníček (84. Linhart)