Plzeňský kolaps v závěru přinesl dělbu bodů

Kolaps vyhoření i takhle by se dal nazvat zápas proti Slávii domácí prohospodařili dvoubrankové vedení a během poslední tří minut dostali dva rychlé góly a ve Štruncových sadech se body dělili za remízu 2:2

Svěřenci kouče Vrby se utkali ve Štruncových sadech s nadále se trápící Slávii. Oba celky před tímto zápasem od sebe dělilo propastných třicet bodů co už Slávisté do konce sezóny určitě nedoženou. Ještě jedna informace stojí za řeč místo trápícího se obránce Neuwirtha nastoupil František Ševinský.
První vyložená šance Viktoriánů a Štruncovy sady jásali. Petrželova přihrávka jsi našla Koláře a ten prostřelil veterána Vaniaka, 1:0 pro Západočechy, i když jak ukazoval pozdější záznam rychlonohý Petržela, stál ve velmi těsném ofsajdu. Dvacátásedmá minuta a Štruncovy sady opět jásají, po rohovém kopu Horvátha se trefil hlavou obránce František Ševinský dnešní náhrada za Aleše Neuwirtha.  Údernou druhou desetiminutovku završil Jan Rezek střelou do brankové konstrukce branky Slavie. Plzeň svojí laxní hrou ve druhém poločase nahrávala spíše svému soupeři tedy Slavii, první velký pokus na snížení skóre měli v 68. minutě, ale obránce Kaufman mířil nepřesně. O co si Viktoriáni koledovali celý druhý poločas přišlo v 88. minutě po rohovém kopu se trefil Slávistický kapitán Karol Kisel, 2:1. Studená sprcha přišla pro hráče a fanoušky v 90. minutě, po hrásné nahrávce od Vlčka skóroval mladičký záložník Milan Černý 2:2. Tento gól pomohl Slávii a uškodil Plzni, protože ve Štruncových sadech se body dělil za remízu 2:2 a Viktoriáni jasně prokaučovali slušně dalo by se říct z části vyhraný zápas. Největší rival Sparta se Viktoriánům přiblížila již na čtyři body…
František Ševinský
Sice tento fotbalista moc nenastupuje, ale když už mu Vrba dá šanci tak jí chytne za pačesy a to potvrdil v dnešním zápase a připsal si i jeden gól po Horváthově roku. Vrba by mu běl do budoucna dávat více prostoru kvality na to má…
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 2:2