Plzeň se jedním prstem dotkla titulu, když porazila Teplice

Svěřenci kouče Vrby v sedmadvacátém kole udolali nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 Teplice a značně se tak dvě kola před koncem přiblížili k titulu. +VIDEO

Plzeň je o krok blíže k titulu a to zásluhou vítězství nad devátým celkem Gambrinus ligy Teplicemi, které na tamním stadionu porazili 0:1 zásluhou Daniela Koláře. Před viktoriány stál velmi těžký zápas, protože museli odpovědět na páteční výhru Sparty a hlavně do dnešního utkání nemohla nastoupit dvojice Horváth, Bakoš oba tito hráči jsou pevnými kameny základní sestavy. Viktoriáni hned s první šance vykřesali maximum, Petrželovu střelu, která moc razance nepobrala, odrazil jen domácí gólman Grigar přímo na Daniela Koláře a ten se již nemýlil a zařídil Západočechům jednobrankové vedení. Po čtvrthodině hry mohlo být vyrovnáno, po teplickém rohu hlavičkoval Rosa, ale dnes skvěle chytající gólman Pavlík vytěsnil míč mimo tři tyče. Znovu šance, která vyplynula z rohu nyní, ale na opačné straně po Petrželově zahraném rohu pálil David Bystroň těsně vedle. Viktoriáni stále tlačili na teplickou obranu a svůj náskok který si přinesli z prvního poločasu chtěli ještě minimálně o branku navýšit a důkazem toho byl Rajtoralův centr do vápna kde bohužel nepřesně pálil odchovanec Teplic v Plzeňském dresu Jan Rezek. Za pár minut se znovu ozval Rezek, ale jeho trestný kop dokázal vyrazit domácí brankář na roh. To byla určitě šance, ve které Viktoriáni mohli skórovat a měli by už větší klid do konce zápasu. Po pár minutovém spánku se znovu probudili i Tepličtí hráči Verbířův trestný kop se pokoušela dotlačit do branky hned trojice hráčů v žlutém, ale obrana Plzně byla proti. To bylo poslední co se v dnešním zápase událo a Viktoriáni v Teplicích uhájili i bez Horvátha nejtěsnějším možném rozdílu 0:1 výhru a jedním prste se dotkli titulu…

Daniel Kolář

Jediným gólem po deseti minutách rozhodl zápas a značně sebe a celý tým přiblížil k titulu.

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň  (0:1 )

Góly:  10. Kolář
ŽK: Rosa, Čajič, Matula, Ljevakovič  - Kolář, Trapp
FK Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Matula, Čajič (57. Jungr), Vachoušek (73. Došek) , Verbíř - Mahmutovič, Mareš
FC Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Bystroň, Ševinský, Limberský – Jiráček (92. Fillo), Trapp, Kolář (90. Hájovský), Petržela (82. Brezinský) - Rezek, Ďuriš
Rozhodčí: Jech - Ubias, Jiřík