Není remíza, jako remíza, Viktoriáni si připsali první bod v LM!

Viktoriáni v úvodním zápase milionářské soutěže, zvané Liga mistrů, jen remizovali na domácí půdě s běloruským BATE Borisov 1:1. Jediný gól Viktorie zařídil v nastavení prvního poločasu Marek Bakoš.

Každý na to dlouho čekal, nyní se dočkal každý fanoušek Viktorky, Ligy mistrů. Poprvé ve stoleté historii uvidí svůj milovaný klub mezi Evropskou elitou. I pro fanouška to je a bude něco nového, protože Česká liga a České kluby a celky z Ligy mistrů, jako je Barcelona, AC Milán, s kterými se svěřenci kouče Vrby utkají, to se nedá srovnat. Bodovat v tak prestižní soutěži to je i po marketingové stránce velmi lukrativní, za výhru si tým připíše 20 milionů za remízu 10 milionů korun a za prohru nic.

Choreo před úvodním hvizdem zápasu.

Opět zaplněný stadion Eden, opět bouřlivá atmosféra na stadionu, každý už pomalu vyhlíží své hrdiny a je připraven nažít zápas, který ještě nikdy nezažil. Zazní hymna Ligy mistrů, stadion začne bouřit snad nikdo, až na malé výjimky nebyl v klidu.

Václav Pilař (vlevo) v souboji s Volodkem (vpravo).

Hned v úvodních minutách prvního dějství měl gól na hlavě obránce David Bystroň, jeho hlavička bohužel směr mezi tři tyče Borisova nenašla. Viktoriáni si stále vytvářeli větší územní převahu a s běloruským celkem si dělali takřka co chtěli a občasné polostřely na branku Viktorie zneškodnil spolehlivě chytající Marek Čech. Karty se začali pomalu otáček po půlhodině hry, to když se do samostatného úprku dostal srbský sniper Kežman, naštěstí trefil jen boční síť Čechovi branky. Schylovalo se ke konci prvního poločasu a Borisov si vytvořil další gólovku, Gordějčukovu nebezpečnou střelu dokázal obětavým zákrokem vyrazit na roh Čišovský. V nastavení prvního poločasu přišel šok pro Borisov a nádherná odměna pro fanoušky a hráče Viktorky, Pilař dokázal poslat míč na nabíhajícího Jiráčka, ten centroval do malého vápna na nabíhajícího Bakoše a ten již pohotově uklidil míč do branky. Tento gól vlil Viktoriánům krev do žil před velice těžkým druhým poločasem.

Obrovská radost Viktoriánů po vstřeleném gólu.

Viktoriáni do druhého poločasu vlétli a vypadalo to i na zvýšení skóre, po více jak hodině hrací doby, zkušeně přihrál Kolář na Pilaře, který trefil jen gólmana Gutora. Nedáš dostaneš to platilo i o Viktorce dnes dvojnásob. Nejlepší střelec minulého ročníku Běloruské ligy Bressan využil chyby obrany a propasíroval míč mezi nohama vybíhajícího Čecha, kroky se srovnali v 70. minutě a Viktoriáni měli dvacet minut na to aby výsledek ještě zvrátili na svojí stranu. Pavel Vrba dělal vše proto, aby si dnes Viktorka moha připsat tři body, poslal na hřiště Ďuriše a v závěru také Horu, oba tito hráči mohli v závěru rozhodnout, ale žádná střela si nenašla cestu do svatině Borisova.

Viktoriáni jako třetí Český celek, který takto prestižní soutěž hraje, si připsali na úvod bod na remízu 1:1. Na první pohled se to zná jako zklamání, ale bod tak v prestižní soutěži se cení a stále je také otevřená cesta k zisku pěti bodů, které by si přál kouč Vrba.

Václav Pilař

Český Messi i takto se říká Pilařovi a ne náhodou v Plzni kde je na hostování zažívá svoje nejlepší období a jeho výkon je na špičce výkonnostního ledovce. Dnes novu tvořil, měl šance, bojoval o míč sílou draka. Jasný hráč dnešního utkání.