Někdy chybělo štěstí, Viktoriáni nedokázali porazit giganta!

Viktoriáni hráli perfektně, bohužel jim chybělo to potřebné štěstíčko v zápase proti Barceloně. I díky vyloučení stopera Čišovského prohráli svěřenci kouče Vrby 0:4.

Viktoriáni se podruhé za posledních čtrnáct dní utkali s nejlepším týmem na světě Barcelonou. Nyní byly Viktoriáni domácí a na již několik týdnů dopředu vyprodaném Edenu, se mohli všichni zúčastění těšit na skvělou a bezkonkurenční atmosféru. Trenér Barcelony Josep Guardiola v dnešním zápase šetřil několik opor, do zápasu vůbec nezasáhl Villa a Iniesta střelci dvou gólů z předchozího vzájemného utkání. Jak se také předpokládalo, do branky se dnes na straně domácích postavil Roman Pavlík.

Petr Jiráček (vpravo) v souboji s argentincem Messim (vlevo).

Dnešní zápas řídil Rakouský rozhodčí Robert Schörgenhofer a jak se v průběhu celého zápasu prokázalo, právě on byl jeden z nejhorších mužů na fotbalovém pažitu. Viktoriáni do úvodních minut prvního poločasu skočili famózně, převážně se drželi i ve svém útočném pásmu a postupně se dostávali blíže a blíže k brance střežené Valdésem. Přesto to byla Barcelona, která poprvé vystřelila na branku po pěti minutách pálil ze střední vzdálenosti Messi, ale gólman Pavlík byl proti a jeho střelu dokázal zneškodnit. Sedmnáctá minuta zápasu se zapíše do paměti nejen fanouškům, ale hlavě také Milanu Petrželovi, Bakoš poslal přihrávku právě na tohoto rychlonohého záložníka. Ten přes půlku hřiště uháněl sám na branku, bohužel poslední důležitý krok již nezvládl, jelikož mu stál v cestě připravený Valdés. Byli to znovu svěřenci kouče Vrby, kteří měli o pár minut později další gólovou šanci. Po kolmé přihrávce do malého vápna, kde byl připravený reprezentant Kolář, ten pro dokonání všeho špatného pálil nepřesně a jeho střela si tak střelu mezi tři tyče nenašla. Ve dvaadvacáté minutě přišlo velké zklamání, domácí stoper Čišovský zasáhl nedovoleně ve vápně Messiho a rozhodčí nejdřív odpískal pokutový kop a pak zcela nesmyslně dostal hříšník Čišovský červenou a po více jak dvaceti minutách strávených na hřišti se nedobrovolně poroučel do kabin. Messi bohužel dokázal překonat Pavlíka a Barcelona vedla 0:1. Barcelona postupně zvyšovala stále svůj tlak a hlavní strůjcem všech ohroženích branky domácích byl malinký Argentinec Messi. Další krutá rána přišla ve druhé minutě nastavení, po přihrávce od jednoho hráčů v černých dresech se míč dostal o osamocenému Messimu, který se radoval podruhé a připsal jsi tak 201 gól v dresu katalánského celku.

Později vyloučený stoper Viktorky Marián Čišovský.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl skórovat Fábregas jenže nebyl úspěsný. Viktoriáni hráli od dvacáté minuty o deseti, ale přesto si dokázali i proti takto silnému celku vybojovat i nějaké šance, ale co splnili, vystřelili na branku, jen škoda že tam nepadl aspoň jeden gól kluci by si to v dnešním zápasu jisto jistě zasloužili. Po hodině hry rozvlnil Petržela boční šíť po pěkné fotbalové akci. Občas i u Viktoriánů stálo také fotbalové štěstí, stejně jako v jako v Barceloně tak i dnes trefila argentinská hračička trefit břevno. Messi hlavě tento hráč někdy doháněl fotbalisty Viktorky k šílenství, ale zatím se mu naštěstí skórovat nepodařilo. V sedmdesáté minutě to bylo již 0:3 po centru Cuency do malého vápna dokázal skórovat hlavou Fábregas. Messi stále zkoušel pozornost Pavlíka, ale nedokázal nad ním vyzrát. Další krutý moment byla znovu branka bezprostředně před koncem celého zápasu se dokázal procpat do vápna znovu Messi. Nyní již Pavlík byl bezmocný Messi dnes vstřelil hattrick a pomohl tak k výhře svého klubu 0:4.

Dva famózní hráči na každé straně Messi (vlevo) a Pilař (vpravo)

Výsledek pro Viktoriány krutý, ale výkon? To bylo něco nádherného, kluci bojovali a vytvořili si i dvě gólové šance, jen škoda že se k nám trochu nepřiklonilo to fotbalové štěstíčko. Dva zápasy před koncem skupinových bojů v Lize mistrů je již rozhodnu po dvou postupujících ze skupiny H. Barcelona a Milán ti se již poperou jen o první místo. Viktoriáni mají zatím jeden bod a jsou poslední třetí BATE Borisov, dokázalo remizovat doma s AC a má dva body.

Petr Jiráček

Bezesporu jeden z nejlepších hráčů na hřišti. Vymýšlí, tvoří, běhá, bojuje o každý balón a v záloze Viktorky je hodně platný. Nyní má top formu a na České poměry je to nadprůměrný hráč

FC Viktoria Plzeň - FC Barcelona 0:4

Poločas: 0:2
Branky: 24. z penalty, 45. a 90. Messi, 72. Fábregas
ČK: 22. Čišovský
ŽK: Pilař, Limberský, Horváth, Pavlík, Jiráček - Alves
Rozhodčí: Robert Schörgenhofer - Alain Hoxha, Norbert Schwab - Oliver Drachta, Thomas Gangl (všichni Rakousko)
Diváci: 20 145
Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth (77. Řezník), Jiráček, Kolář (68. Ďuriš), Pilař - Bakoš (25. Ševinský). Trenér Pavel Vrba.
FC Barcelona: Valdés - Alves (70. Maxwell), Piqué, Puyol, Abidal (73. Sánchez) - Thiago, Fábregas, Busquets (65. Keita), Adriano - Cuenca, Messi. Trenér Josep Guardiola.