Nebuďte se, Viktorka žije další sen!

Třetí zápas v Lize mistrů třetí výhra, touto rovnicí se řídí svěřenci kouče Vrby, když v dnešním zápase dokázali porazit slavný Norský tým Rosenborg BK 0:1 a mají tak blízko postupu do další fáze předkola Ligy mistrů.

Již to, že Viktoriáni vyhráli titul to byl sen první, Viktoriáni podruhé znovu prožívají takový sen, ze kterého se už nikdy nechtějí probudit.

Zápas začal ve večerních hodinách na domácím stadionu Rosenborgu. Ještě před začátkem úvodního zápasu třetího předkola, utichl celý stadion na jednu minutu, hráči a fanoušci tak uctili památku obětí, teroristického útoky v Oslu a na blízkém ostrově. Hráči po celou dobu zápasu měli na pravém rukávu také černou pásku.

Petr Jiráček (vpravo) před brankou domácího Rosenborgu.

Zápas začal, každý Plzeňský fanoušek byl natěšený a čekal od svých hráčů, kterým důvěřuje ten nejlepší výkon a to se mu také splnilo. Již v šesté minutě úvodního zápasu mohli jít právě Viktoriáni do jednobrankového vedení, roh zahrávaný Petrželou prodloužil nabíhající Jiráček a míč se nebezpečně potácel u brankové čáry, bohužel bez gólového efektu. Viktoriáni stále hráli pohledný fotbal a trápící se Rosenborg tlačili na obranou polovinu.

Přišlo to jako blesk z čistého nebe, gólman Pavlík ve výskoku chytá míč, jenže byl atakován několika hráči soupeře a padá na zem. Ještě to zkusil po rychlém ošetření, ale nešlo to. Plzeň musí již po čtvrthodině hry střídat, srdce týmu, tedy brankáře.Na jeho místo se nyní přesunul další skvělý brankář Michal Daněk.

Radost Viktoriánů po vstřelené brance.

Ve 23. minutě zkusil střelu ze střední vzdálenosti Milan Petržela, míč minul branku o necelý metr. Ze zápasu bylo odehráno více jak třicet minut, Plzeň předvádí jednu ze svých stálých kombinačních her, Jiráček nahrál na Bakoše, ten ukázal, že není sobec a nahrál volnému Pilařovi, ten se nemýlí a rozvlnil síť Örlundovi svatyně. V Plzeňském sektoru a na střídačce, no prostě kde byli Plzeňští příznivci propuká obrovská radost a euforie z vedoucí branky. Již se schylovalo ke konci prvního poločasu, Milan Petržela zkoušel do třetice střelecké štěstí a málem mu to vyšlo, domácí brankář Örlund jeho střelu vytěsnil jen těsně nad horní tyč.

Viktoriáni po prvním poločase vedli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 a všem bylo jasné že Rosenborg nedá svojí kůži jen tak snadno. Rosenborg se stále zkoušel dostat před Plzeňskou branku, tyto útočné výlevy ale většinou brzdila spolehlivá obrana a když už se jim to povedlo tak skvěle zachytal Michal Daněk. Posledních deset minut byl největší „nervák“ pro všechny fanoušky Viktorky, kteří museli mít tlak někdy až 200 na 100. Viktoriáni mohli zápas dalo by se říct rozhodnout, ale Limberského střelu vytěsnil gólman na roh. Zbývá něco kolem šesti minut do konce a Rosenborg má šanci ještě vyrovnat, Wangberg hlavičkoval jen těsně vedle branky chráněné Daňkem. Rozhodčí Jug fouknul do píšťalky, je konec Viktoriáni dokázali díky gólu Pilaře ze 33. minuty zvítězit a mají tak skvělou výchozí pozici do odvetného zápasu za týden, který se bude hrát ve Štruncových sadech.

Václav Pilař

Tento mladý rychlonohý záložník, nebo podhrotový útočník jak chcete, zařídil jediný gól dnešního zápasu a připsal si celkem druhý gól v předkolech Ligy mistrů. V dnešním zápase měl opravdu formu, vždy vyletěl za míčem jako „čertík z krabičky“ a dnes na hřišti byl opravu velmi platný.

Rosenborg BK Trondheim – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1 )
Góly: 33. Pilař
ŽK:  Larsen, Moldskred, Dorsin - Čišovský, Bakoš, Jiráček

Rosenborg BK: Örlund - Lustig, Larsen, Wangberg, Dorsin - Winsnes, Henriksen, Skjelbred – Moldskred (83. Bakenga), Prica, Svensson (73. Olsen), trenér Jan Jönsson

FC Viktoria: Pavlík (16. Daněk) – Limberský, Bystroń, Čišovský, Rajtoral – Petržela (78. Ďuriš), Horváth, Jiráček, Pilař (88. Ševinský), Kolář – Bakoš, trenér Pavel Vrba

Rozhodčí: Jug – Ul, Kogej (všichni Slovinsko)