Naděje na titul stále žije, Viktoriáni porazili Spartu!

Viktoriáni ve veledůležitém zápase dokázali porazit průběžného lídra tabulky Spartu 1:3. Dva góly zařídila hvězda zápasu Marek Bakoš a Pilař. Za Spartu dokázal jen kosmeticky upravit skóre Kweuke a šance na titul stále žije.

Viktoriány v rámci devatenáctého kola naší nejvyšší fotbalové soutěže čekal veledůležitý zápas na horké půdě pražské Sparty. Výhra v dnešním zápase,se rovnala v setrvání v boji o titul případná prohra by znamenala značné vzdálení. Nováčkem v sestavě se stal gólman Pavlík, který shodou okolností minulý rok na Letné v plzeňském dresu debutoval, ten nahradil stále více chybujícího Čecha.

Jarošík (vlevo) bojuje o míč s útočníkem Bakoše (vpravo).

Před samotným zápasem se očekával skvělý fotbal, což se také stalo. První větší šance hostujících Viktoriánů totiž znamenala vedoucí branku a nezadržitelnou radost, jak ze strany fanoušků tak i hráčů. Na půlící čáře poslal Horváth svůj neuvěřitelný pas a nabíhajícího Bakoše, ten měl menší problém se zpracováním. Nakonec se dokázal zorientovat a prostřelil gólmana Švengera. Viktoriáni vedou po třech minutách 0:1. Neskutečný začátek zápasu. Dnes na Letné se hrál velmi rychlý a atraktivní fotbal ze strany na stranu. Po Pilařově střele do boční sítě Sparťanské branky měl velkou šanci Kameruský útočník Kweuke, jeho hlavička se snesla na břevno Pavlíkovy branky. Viktoriáni ti jsou hlavně nebezpeční z rychlých protiútoků. Pilař pelášil na branku tísněný navrátilcem Kušnírem, Pilař si míč odkopl a skončil v náručí domácího strážce tří tyčí. O další dvě minuty hry později se zrodila geniální šance v dílně Viktorky. Vše to začalo u brankáře Pavlíka. Ten pravdu geniální střelou našel na druhé půlce hřiště volného Daridu. Reprezentant do jednadvaceti let potáhl míč po hraji hřiště a kolmým centrem našel hlavu Pilaře. Nejmenší muž na hřišti skóroval po skvělé akci hlavou. Ukazatel ukazuje třináct minut a Viktoriáni vedou ve fantastickém zápase nad pražskou Spartou již 0:2. Gólovou patnáctiminutovku ukončil Sparťanský bijec Kweuke. Jeho první pokus zastavil na brankové čáře Čišovský, ale jeho nedůsledný odkop se dostal k ležícímu útočníkovi, který kuriózně snížil na 1:2. Pavel Horváth prahl po gólu a zkoušel svoje nebezpečné střely přímo z rohu, ale gólman Švenger byl připravený. Poté se o slovo přihlásila Sparta a do konce prvního dějství měla mírnější převahu. Přesto šli Viktoriáni do kabin s příznivým výsledkem 1:2.

Marek Bakoš (uprostřed) se raduje z prvního gólu do sítě Sparty.

V 53. minutě se pokoušel ochotně k zemi záložník Václav Pilař, po skluzu Jarošíka. Sudí dnešního zápasu Kovařík nekompromisně ukázal na pokutový puntík. K míči se postavil kapitán Horváth, ale svojí šancí na zvýšení skóre pohrdl a trefil jen Švengerovi rukavice. Sparta se stále nevzdávala a chtěla aspoň bod, ale Krejčího střela neměla dostatečnou razanci, aby skončila gólem. Zápas se přesouvá pomalu do poslední třicetiminutovky a Viktoriáni se radovali ze třetího gólu. Kolář obral o míč Holka, následně poslal míč na nabíhajícího Petrželu, který našel ve velkém vápně Bakoše. Ten neměl nějaký výrazný problém a skóroval dnes podruhé v zápase. Viktoriáni vedou po hodině hry 1:3 a výhra se značně přibližuje.

Kromě toho že, Matějovský minul těsně Pavlíkovu branku nebo dělovka Ďuriše, kterou tečoval mimo tři tyče obránce Zápotočný, se již v zápase nic výraznějšího neudálo. Viktoriáni dokázali ovládnout veledůležitý zápas proti Spartě Praha a zaslouženě zvítězili 1:3. Radost po zápase nebrala konce. Možná že, v některých hospodách se bude slavit hodně dlouho do rána…

Marek Bakoš

Zažívá svoje nejlepší období kariéry. Ve středu si odbyl premiéru v Slovenské reprezentaci a hned nastoupil v základní sestavě a v sobotu potopil dvěma góly Spartu. Statistika ze zápasu dvě střely dva góly hovoří za vše.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 1:3