Nač skládat zbraně, šance ještě žije!

Viktoriáni v pětadvacátém kole remizovali 0:0 s posledním Žižkovem.

Gambrinus liga se pomalu, ale jistě chýlí k závěru a Viktoriáni jsou stále v boji o čelo tabulky a samotný titul mistra ligy. Pokud v dnešním zápase porazí Viktoriáni poslední žižkovskou jmenovkyni, ztráceli by na první Spartu pouhé dva body. Do zápasu nemohl nastoupit vykartovaný Darida, kterého nahradil v základní jedenáctce Trapp.

Na žižkovském stadionu nevládli příliš příznivé podmínky pro fotbal. Poprvé v desáté minutě mohl rychlonožka Milan Petržela poslat hostující Viktorku do jednobrankového vedení. Po naražení s Horváthem poslal svojí dělovku mezi tři tyče domácího celku. Zde, ale zaúřadoval brankář Kolář a míč vyrazil na roh. Žižkov v posledních zápasech se stále intenzivněji hlásí o záchranu v nejvyšší soutěži a ani v dnešním zápase nechtěl sázet pouze a obranu. První větší šance pro domácí celek přišla po necelé půlhodině hry. Střelecký pokus Kaloda a i následným ohrožením branky si dokázal plzeňská obrana s přehledem poradit. V poslední patnáctiminutovce prvního poločasu si Viktoriáni vytvářeli územní převahu, ale šanci Koláře zneškodnil jeho jmenovec v brance Žižkova. Následné pokusy Pilaře a Limberského v síti neskončili a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Závěr zápasu nabídl spoustu emocí.

Tlak Plzeňanů vrcholil na začátku druhého poločasu. Milan Petržela již svůj pokus viděl v síti, ale duchapřítomný obránce míč na brankové čáře vyrazil. Posléze se hra přenesla, dalo by se říci stereotypu. Střeleckých pokusu bylo málo, hra se spíše odehrávala ve středu hřiště. Čtvrthodiny před závěrem zápasu mohl skórovat znovu Milan Petržela, ale jeho střela minula jen o chlup branku střeženou Kolářem. V poslední desetiminutovce měli velkou příležitost skórovat Žižkovští. Valenta se svojí šancí nenaložil tak jak chtěl a míč mezi třemi tyčemi gólmana Pavlíka neskončil. V nastavení tlak vrcholil. Střelecký pokus Marka Bakoše a následný tlak před brankou Žižkova gólem neskončil. Viktoriáni nedokázali využít zaváhání Sparty a jen remizovali s poledním Žižkovem 0:0.

Milan Petržela

V zápase měl několik šancí na to, aby svojí šanci proměnil v gól, bohužel mu vždy chyběla buď přesnost, nebo potřebné štěstí.

FK Viktoria Žižkov – FC Viktoria Plzeň   0:0  (0:0)