Loučení s Kyprem přineslo remízu

Viktoriáni v posledním zápase na kyperském soustředění remizovali s průběžně vedoucím celkem Polské ligy Slask Wroclaw 1:1.

Viktoriáni v posledním zápase na kyperském soustředění vyzvali průběžně vedoucí celek Polské ligy Slask Wroclaw. Tento zápas byl poslední před veledůležitým střetnutím v Evropské lize proti Schalke 04 a tak Vrba to zápasu nasadil to nejsilnější co má.

Viktoriány trápí začátky utkání. Hned v šesté minutě se radovala Wroclaw, gólman Čech neudržel míč ve své náruči a Diazovi nebránilo nic k tomu, aby zakončil. Stav 0:1. Po brzkém gólu Viktoriáni ožili a začali si vytvářet územní převahu. Ve 22. minutě pálil z voleje nepřesně Petržela. O dalších pár minut později po rohovém kopu pálil útočník Bakoš také pálil mimo. Po více jak půlhodině hry se dostal po přihrávce Daridy do samostatného úprku na branku Kolář, ale gólman Kelemen ukryl míč v náručí.

I do druhého poločasu skočili Viktoriáni z verbou. František Rajtoral se dostat až před branku Slasku, ale gólman Kelemen, konečky prstů vytěsnil na rohový kop. Po více jak hodině hry se blýskl brankář Pavlík, to když se mu povedlo zneškodnil dělovku soupeře. 74. minutě se povedlo svěřencům kouče Vrby skórovat a srovnat tak krok s polským soupeřem. Beger poslal míč na Daridu ten s citem přenechal míč Horovy, který neměl již problém vstřelit branku. Stav 1:1. Deset minut před koncem zápasu mohli Viktoriáni strhnout vedení na svojí stranu, ale Ďuriš ani Darida gól nepřidali a tak poslední zápas na Kypru Viktoriáni remizovali se Slaskem Wroclav 1:1.

FC Viktoria Plzeň – Slask Wroclaw 1:1