Krátce: Viktoriánům vyšla generálka na LM, porazili Olomouc

Viktoriáni dokázali porazit Olomouc 2:3 a nejen že si připsali tři body do tabulky domácí ligy, ale také jim vyšla generálka na nadcházející zápas Ligy mistrů proti Borisovu.

V předehrávce šestého kola naší nejvyšší fotbalové soutěže se Viktoriáni zavítali na Hanou, kde Viktoriáni sehráli zápas v Olomouci s tamní Sigmou. Viktoriáni oproti pohárovému zápasu do zápasu nasadila to nejsilnější co měla. V první desetiminutovce padli hned tři góly první zařídil ze standardní situace svým premiérovým gólem Marek Bakoš. Hanáci se z remízového stavu neradovali dlouho, akce jako od hráčů Barcelony předvedl Václav Pilař, který nahrál Bakošovi a ten lišácky uklidil míč do branky. Prvním poločase se hrál spíše nátlakový fotbal a celkem se nic nedělo, až ke konci prvního poločasu dostal druhou žlutou a hned následovala červená karta pro Marka Bakoše. Deset minut před koncem zápasu zvýšil na 1:3 Kolář a vlil klid do žil svých spoluhráčů. Již v nastaveném čase zkorigoval výsledek na konečných 2:3 pro Plzeň Heinz.

Marek Bakoš

Zařídil dva góly a výrazně napomohl k dnešnímu vítězství, ale sice před koncem prvního poločasu dostal červenou kartu a výrazně týmu uškodil, ale i přesto si vysloužil titul hráč zápasu.

SK Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 2:3  (1:2)
Góly: 7., 93. Heinz – 4., 9. Bakoš, 79. Kolář
ŽK: Heinz - Bakoš, Bystroň, Čech
ČK: 43. Bakoš

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi (82. Bajer), Navrátil (59. Schulmeister) – Přikryl (73. Varadi), Heinz, Petr
FC Viktoria Plzeň: Čech – Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Horváth, Jiráček – Petržela (61. Ďuriš), Kolář (90.Trapp), Pilař (81. Fillo) – Bakoš
Rozhodčí: Královec – Pelikán, Kocián

Diváci:  7144