Když Vás zařízne rozhodčí, tak to nejde

Viktoriáni nestačili na AC Milán, když v italském San Siru podlehly tomuto týmu 2:0 a po dvou odehraných zápasech v Lize mistrů mají na kontě zatím jeden bod.

Viktoriáni ve druhém zápase Ligy mistrů zavítali na italské San Siro, kde se utkali s tamním AC. Milán to je celek, který sužují zranění a tak dnes nemohl domácí trenér postavit to top co má k dispozici. Naopak kouč Vrba ten výběr měl o dost jednodušší, jelikož jeho svěřence nějaké výrazné zdravotní neduhy netrápí.

Viktoriáni před zápasem.

Každý plzeňský fanoušek, který vystoupal, až do posledních pater stadionu na San Siru musel být omámen. Hrací plochu měl až na dlani a celková kapacita stadionu, který se pomalu ale jistě plnil, to bylo něco neuvěřitelného. Atmosféra pomalu houstla a necelých pět tisíc fanoušků Viktorky, kteří zápas sledovali přímo na stadionu, tlačili hodiny dopředu, aby už se konečně začalo hrát.

Ibrahimovič (vpravo) zahrává kontroverzní koputový kop.

Zazněla hymna a šlo se na to, oba kotle se předháněli v hlasitosti jejich pokřiků. Viktoriáni se tohoto věhlasného celku vůbec, ale vůbec nebála. Pilař v úvodních minutách zápasu poslal centr na hlavu nabíhajícího Bakoše, ten skvělou hlavičkou vystrašil domácího gólmana Abbiatiho. AC mohlo hlavě hrozit z protiútoků, po skvělé akci Plzně se dostal k míči útočník Ibrahimovič, ten následně poslal balón na nabíhajícího Cassana, proti byl skvěle chytající Marek Čech. Hostující brankář Čech, tak bez toho by to dnes opravu nešlo, blýskl se skvělými zákroky jako například znovu proti Cassananovi, který pálil před hranicí šestnáctky. Tato šance Pavla Horvátha volala po gólu, jenže jeho pokus na poslední chvíli dokázala zneškodnit přesná obrana AC. Ibrahimovič zná gólmana Čecha, ale spíše Petra po dnešním zápase si bude i pamatovat na dlouho Marka nynějšího gólmana Viktoriánů. Protože co dnes chytil jen tomuto světovému útočníkovi je opravdu slýchané, nevídané.

Sklamaný kapitán Pavel Horváth.

Hra se přelévala ze strany na stranu, oba celky hrozily z protiútoků, ale míč měl na kopačkách spíše italský soupeř. 52. minuta, „no to snad není možný“ musel zakřičet každý fanoušek Viktorky, penalta, ukázal na pokutový puntík rozhodčí. Penalta, ale neměl být, protože dnes nejlepší hráč v dresu AC Ibrahimovič trefil v pokutovém území do ruky z bezprostřední blízkosti smolaře Mariana Čišovského. Zlatan se nemýlil, jeho dělovka byla skvěle umístěna a gólman Čech byl bez šance. AC Milán vede po více jak polovině hry nad plzeňskou Viktorií 1:0.  Pavel Horváth mohl znovu dát gól, gól veledůležitý pro zápas, jelikož Viktoriánům bylo ukřivděno a tak byli jako opaření horkou vodou. Bohužel znovu vyšel gólově naprázdno. 66. minuta Ibrahimovič poslal do útoku svého parťáka Cassana a krásným lobem vyzrál nad hostujícím brankářem Čechem. AC vede již 2:0 a každou minutou se šance Viktoriánů minimálně na zisk dobu snižovala. Posledních více jak dvacet minut hry se odehrávalo spíše ve středu hřiště a až na pár menších šanci se nic výrazného neudálo.

Rozhodčí ukončil, zápas Viktoriáni ve druhém zápase prohráli 2:0, ale vůbec nic se neděje, podali skvělý výkon a nebít rozhodčího mohlo to být všechno jinak.

Rozhovor s hráči po utkání.

Marek Čech

Tento gólman odchytal zatím nejlepší zápas v dresu Viktorky. Dokázal vykrýt takové tutovky, které by jinak skončily gólem a hlavě k šílenství doháněl švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče.

AC Milán - FC Viktoria Plzeň 2:0

Poločas: 0:0
Branky: 53. Ibrahimovič z penalty, 66. Cassano
ŽK: Čišovský, Petržela, Horváth, Čech
Rozhodčí: Florian Meyer - Holger Henschel, Christoph Bornhorst - Tobias Welz, Markus Wingenbach (všichni Německo)
Diváci: 66 859
AC Milán: Abbiati - Abate (87. De Sciglio), Nesta, Silva, Antonini (78. Taiwo) - Nocerino, Emanuelson, van Bommel, Seedorf (70. Aquilani) - Cassano, Ibrahimovič. Trenér Massimiliano Allegri.
Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Jiráček, Kolář (90. Darida), Pilař (75. Fillo) - Bakoš (67. Ďuriš). Trenér Pavel Vrba.