Když chceš zvítězit musíš dávat góly

Plzeňská Viktorka se v rámci 25. kola utkala se třetím Jabloncem a šlo o vše. Pokud by Viktorka zvítězila byla by ještě ve hře o Evropské poháry a pokud ne cestu by si zkomplikovala. A do konce už moc kol nezbývá a tak šli oba mančafty do zápasu na 110%.

Plzeňská Viktorka byla již od začátku duelu lepší než jeho soupeř ze severu Čech. A potvrdilo se to v šesté minutě, teda hned na začátku zápasu. Po krásné akci Rajtorala, který se dostal až do vápna hostů nahrál dlouhánu Střihavkovi a ten je míč sklepl hlavou míč za Špitovi záda. Viktorka vedla rázem 1:0 a vypadalo to velmi nadějně. Ale to ještě nebylo od domácích borců vše. Po půlhodině hry znovu ukázalo duo Střihavka Rajtoral svůj um. Rajtoral přihrál Střihavkovi a ten jen těsně minul prázdnou branku Jablonce. Obrovská šance Plzeňských, která zas neskončila v síti. Kdyby Plzeň proměňovala šance, mohla by hrát klidně o titul. Po necelých šesti minutách znovu útočila Viktorka znovu 100% šance, šance na zvýšení skóre znovu nic, Petržela se dostal do vápna dokázal položit gólmana Špita i Jablonského, ale když už chtěl skórovat do prázdné branky a z ničeho nic se tam objevil Drsek a Petrželovi míč vypíchl, čtvrtá vyložená šance na skórování.

Ve druhém poločase se ale vše změnilo, Plzni se vymstili neproměněné šance. Lafata se dostal k míči před velkým vápnem a pohotovou střelou vyrovnal, v dnešním zápase platí přísloví: „nedáš dostaneš“ a stav po padesáti minutách byl nerozhodný, tedy 1:1. a šance na výhru byli vyrovnané. Jablonec stal z mrtvých a znovu měl velkou šanci, Jarolímův trestný kop se odrazil naštěstí od pravé Daňkovi tyče. Tyče dnes pomohli brankářům o bouch stranách, nejprve Daňkovi a poté také Špitovi. Horváthův trestný kop prošel skrumáží hráčů a zastavil se až o pravou tyčku Špitovi svatině. V zápase se nic zajímavého neudálo. A tak se oba týmy rozešli smírně 1:1 a oba týmy si zkomplikovali cestu do Evropských pohárů.