Každá pohádka musí jednou skončit…

Famózní jízda Evropu začala v červenci proti Pyuniku Jerevan a dnes 23. 2. končí po prohraném zápase s německým Schalke 04 3:1. Fantastický zápas, ve kterém se prodlužovalo, nabídl skvělé šance na obou stranách. Jediný gól na straně Viktorky vstřelil František Rajtoral.

Píše se 23. února 2012 a na programu plzeňské Viktorky je odvetný zápas v německém Gelsenkirchenu. Viktoriáni vyzvali domácí Schalke a bude se hrát o hodně, o postup do osmifinále Evropské ligy. První zápas dopadl nerozhodně a tak nahrával spíše Schalke, do zápasu také nemohl zasáhnout vykartovaný kapitán Horváth.

Hráči nastoupili na hrací plochu.

Zápas začínal v 21:05 pod zataženou střechou Veltins Areny, která pojala necelých pětapadesát tisíc diváků, což znamená, beznadějně vyprodáno. Viktoriáni do zápasu vlétli a převážně drželi míč, bohužel hned v první desetiminutovce inkasovali. Každý si řekl, co se stát nemělo se stalo. Mladý super talent Schalke Julian Draxler dokázal zachytit chybnou rozehrávku Viktoriánů, nijak neváhal a poslal svůj projektil na gólmana Čecha. Ten se nezmohl na nic jiného než míč vyrazit před sebe, kde stál bohužel připravený Nizozemský snajpr Huntelaar. Chladnokrevně zakončil a ve Veltins Areně propukla radost padesáti tisícovek fandů Schalke, ale zároveň smutek na straně plzeňských. Plzeňáci nehráli druhé noty a také o sobě dali vědět, David Limberský se dostal s míčem až na útočnou polovinu, kde našel volného Bakoše, jeho střela z hranice šestnáctky byla tečovaná obránci Schalke. Viktoriáni se po malém nátlaku domácích zas hrnuli dopředu. Míč měl na kopačce Pilař, který poslal míč do malého vápna přímo na hlavičku obránce Čišovského. Ten míč přiťukl a rozvlnil síť, bohužel radost trvala jen několik vteřin, gól padl z postavení mimo hru. Viktoriáni měli následné minuty více ze hry a pár opravu slibných šancí, po gólu volající šance Koláře, který po centru do strany hřiště orazítkoval tyč Hildebrandovi branky. Po více jak hodině hry měl obrovskou šanci Slovák Marek Bakoš. Hildebrand vyrazil míč přímo na Bakoše, skrumáž hráčů v modrém, ale nedovolila útočníkovi vystřelit. Po prvním poločase vede Schalke 1:0, ale Viktoriáni se nemusí zač stydět.

Václav Procházka (vpravo) bojuje o míč s peruáncem Farfánem (vlevo).

Co znamenal druhý poločas? Ještě větší nervy než ten první. Po hodině hry se znovu o slovo v dnešním fotbalovém vyučování přihlásilo Schalke. Matipovu střelu zneškodnil Čech a domácí hrávali roh. Poté přišel jeden velmi nepříjemný okamžik. Irský rozhodčí ponechal výhodu Viktoriánům po faulu Papadopulouse na Bakoše, ten bohužel neudržel uzlíček nervů zavázaný a zasáhl řeckého obránce loktem přímo do obličeje. Po právu dostal červenou kartu a od šedesáté minuty musí hráč svěřenci kouče Vrby o deseti hráčích v poli. Čtvrthodiny před koncem,  zahrával Ďuriš volný přímý kop z nadějné pozice po Farfánově faulu na Pilaře. Bohužel trefil jen skvěle umístěnou zeď domácích. Pět minut před koncem zápasu se do slibného úprku dostalo nigerijské křído Obasi, ten míč následně předložil Huntelaarovi, který naštěstí minul. 88. minuta, tato minuta se zapíše do konce života každému fanouškovi. Střídající mladíček Hora poslal krásný nečechraný centr do vápna Schalke. O balón začal rázem velký souboj, až se dostal na kopačku Rajtorala. Ten propálil vše co mu stálo v cestě a dvě minuty před koncem je srovnáno a zápas bude nejspíše směřovat do třicetiminutového prodloužení.

První patnáctiminutovka byla zahájena jen pár minut po ukončení základního devadesátiminutového intervalu. První poločas Viktoriáni přežili na drželi čisté konto, i když někdy měli obrovské štěstí. Toto štěstíčko se jich drželo do začátku druhého dějství. Hned v 106. minutě Obasi našel Huntelaara osamoceného ve vápně skvěle odcentroval a skvělý útočník si přispal dnes již druhý gól. Schalke stále tlačilo, ale Marek Čech se snažil zahraňovat svoje spoluhráče, co to šlo. Bohužel a poslední minutě prodloužení inkasoval. Střelcem třetího gólu nebyl nikdo jiný než Huntelaar a v dnešním zápase si přispal hattrick.

Kolář, Limberský, Petržela a Rajtoral se loučí s fanoušky.

Irský rozhodčí fouká do píšťalky a nádherná pohádka, kterou sledovali fandové od července je pryč, Viktoriáni po krásném, heroickém a emotivním zápase podlehli až v prodloužení Schalke 3:1 a s evropskými poháry se pro tuto sezónu loučí. Někteří hráči tento fakt snášeli stěží a na hrací ploše v Gelsenkirchenu byli vidět i slzy v očích.

David Limberský

Jezdil doslova po zadku, snažil se napadat protihráče běhal za čtyři a pro celý mančaft byl dnes velmi platný, zrovna Limberský byl jeden z těch hráčů, kteří neudrželi emoce a na hřišti plakali.

FC Schalke 04 - FC Viktoria Plzeň 3:1 po prodloužení

Poločas: 1:0

Branky: 8., 106. a 120. Huntelaar - 88. Rajtoral
ČK: 60. Bakoš
ŽK: Höger, Farfán, Matip - Pilař, Limberský, Ševinský, Rajtoral, Berger
Rozhodčí: Alan Kelly - Damien MacGraith, Marc Douglas - Padraig Sutton, Tomas Connolly (všichni Irsko)