Jedna branka na odstřel, Viktoriáni remizovali s Baníkem

Viktoriáni remizovali s posledním Baníkem ve Štruncových sadech 1:1 díky gólu ze sedmnácté minuty, který zařídil Jiráček.

Pro Viktoriány přišel velký skok, ve středu se utkali s jedním nejlepších celků Evropy a hned v neděli změřili síly s posledním celkem naší nejvyšší soutěže Baníkem Ostrava, který má po osmi odehraných kolech na kontě jediný bod a je beznadějně poslední. Kouč Pavel Vrba šetřil některé opory Daniela Koláře a Františka Rajtorala, Pavel Horváth dnešního zápasu nastoupil.

Momentka ze zápasu.

Hned od úvodních minut bylo celkem jasné, že se dnes bude hrát po většinu zápasu na jednu branku a to byla branka Baníku Ostrava. Hned v úvodu zápasu se dostal do slibného zakončení rychlonožka Petržela, ale jeho zábrana ke vstřelení gólu, byl skvělí Pietrzkiewicz, míč zlikvidoval tygřím skokem.  Po necelých dvaceti minutách hry šli Viktoriáni již do jednobrankového vedení. Pavel Horváth zahrával volný přímý kop, jeho střela doletěla až na hlavu nabíhajícího reprezentanta Jiráčka, který prodloužil letící střelu až za záda hostujícího gólmana Pietrzkiewicze. Viktoriáni vedou 1:0. Za pár minut po vstřeleném gólu domácích se radovali také hosté, jenže vstřelený gól byl z ofsajdu a tak vstřelená branka nemohla být uznána. Baník se stejně ale dočkal ve 35. minutě si nešťastně sedl na míč domácí strážce branky Čech a navrátilec v dresu Baníku Svěrkoš o kterého shodou okolností měla také zájem Plzeň vstřelil gól. Kroky jsou srovnány 1:1.

Viktoriáni se radují ze vstřelené branky.

Ve druhém poločase se hra Viktoriánů ještě zlepšila, jenže skórovat to byl oříšek. Skórovat mohl dlouhán v řadách Viktorky Marián Čišovský jenže jeho prudká hlavička skončila jen na tyči hostujícího Baníku. O chvilku později měl velkou šanci také Bakoš, stál za všemi obránci, jenže letící přihrávku nedokázal přesně umístit.  Ani Kolář nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Pietrzkiewicze, který dnes Baník držel na nohou. Znovu zvoní tyč, do břevna z poza vápna střílech hbitý Václav Pilař.

Domácí Petžela (vlevo) v souboji s Lukešem v (pravo)

Marek Čech se musel v plzeňské brance nudit jelikož druhý poločas měl s míčem jen malý kontakt. Nebylo to nic platné, oba celky se dnes rozešli smírně 1:1 a každý dnes získal po jednom bodu. Viktoriány dnešní remíza musí opravu mrzet, jelikož výhra by je posunula na druhou příčku, bohužel se tak nestalo a svěřenci kouče Vrby jsou po devíti kolech na pátém místě.

Pavel Horváth

Jeho přihrávky jsou fenomenální, byl také strůjcem první branky, to když zahrával volný přímý kop, ze kterého byl poté gól. Kapitán a nedílná součást týmy.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 1:1