Je to doma! Jsme mistři, mistři, mistři

Plzeňští hráči to dokázali, jsou to mistři. Když v sobotu podvečer porazili Baník Ostrava. A v Plzni propuklo šílenství jménem fotbal.  +VIDEO

Je to doma, Viktoriáni se poprvé ve stoleté historii stali mistři. Královna Viktorie porazila v důležitém zápase Baník 3:1 po gólech Jiráčka, Bakoše a Horvátha a bujaré oslavy mohly začít. Jaký fanoušek před začátkem sezóny tipoval, že právě Viktorka se stane nejlepším týmem ligy. Skvělý kolektiv, skvělí fanoušci a spousta dalších faktorů, která vedla k tomuto neopakovatelnému triumfu. Západočeši vedli od třetího kola, ano je to tak a od té doby nikoho před sebe nepustili a jak by se to dalo nazvat hantýrkou, kterou používají komentáři formule 1 start cíl. Beznadějně vyprodané Štruncovy sady ztichly poprvé a naposled v páté minutě. Po trestném kopu, který zahrával Martin Lukeš, balón po jeho střele se nešťastně odrazil od hlavy bránícího Limberského a Baník šel rázem do jednobrankového vedení. Plzeň se nezalekla a mohla srovnat, Rezek poslal velmi razantní přihrávku na nabíhajícího Petrželu, ten ale míč poslal vzhůru k oblakům. Znovu tandem Rezek, Petržela nyní si ale pozice vyměnili, Petržela byl ten co nahrával a Rezek ten co střílel, bohužel střela si směr mezi tři tyče nenašla. Po dvacetipěti minutách byly kroky srovnány, Jiráčkovu přízemní střelu do levého rohu branky neměl šanci chytit Polský brankář ve službách Baníku a po necelé půlhodině hry byl stav nerozhodný tedy 1:1. Štruncovy sady mohly puknout radostí i po druhé. Jiráčkova přihrávka si našla nabíhajícího Slováka Bakoše, ten si nejdřív zkušeně položil hostujícího gólmana, a tak mu nic nebránilo zakončit do prázdné branky,opakované záběry ale prokázaly, že Bakoš v době přihrávky stál v ofsajdu, to nemění nic na tom, že Viktoriáni jeho zásluhou vedli 2:1. Viktoriáni do druhého poločasu vlétli jako uragán a bylo vidět, jak moc chtějí oslavovat titul společně s fanoušky přímo na stadionu. Poslední gól zápasu a také zároveň poslední gólová tečka za touto výjimečnou sezónou ve Štruncových sadech zařídil symbolicky kapitán a hlavní strůjce úspěchu Pavel Horváth.Do konce zápasu zbývalo třicet minut, domácí vedli o dvě branky a stále si tvořili šance a každý fanoušek už začínal věřit v zisk mistrovského primátu. Poslední šance Ostravy to byla střela Lukeše ze střední vzdálenosti, kterou famózně vytěsnil na roh gólman Pavlík. Viktoriáni zvítězili na domácí půdě 3:1 a mistři…

Celý tým

Je těžké určit, kdo byl v takovém emotivně vypjatém zápase ten nej,jednoznačně je to ale celý tým Viktorky, protože co ti kluci dokázali to je něco nevýdaného…

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 3:1