Generálka na Barcelonu vyšla náramně, Viktoriáni vyškolili Hradec

Viktoriáni v předehrávce dvanáctého kola dokázali ve Štruncových sadech porazit dvanáctý Hradec 5:0 a minimálně do soboty si zajistili druhé místo v tabulce.

Viktoriáni v předehrávce dvanáctého kola naší nejvyšší fotbalové soutěže, přivítali na svém stadionu ve Štruncových sadech Hradec Králové. Do zápasu znovu nezasáhl zraněný gólman Čech, toho nahradil Pavlík a Václav Pilař který v Plzni hostuje právě z Hradce a obě strany se dohodli že dnes nenastoupí.

Čišovský (vlevo) překonává hostujícího Koubka.

Viktoriáni byli jasní favoriti a tento zápas brali jako generálku na úterní zápas s Barcelonou a hned od úvodních minut byli aktivnější a snažili se atakovat branku hostujících. Hned po deseti minutách hry se poprvé v celém zápase rozjásali Štruncovy sady, obránce Marián Čišovský z bezprostřední blízkosti dokázal překonat gólmana Koubka. Další velkou šanci na vstřelení branky měli Viktoriáni ve dvacáté minutě hry, nejdříve se těsně za hranící vápna pokoušel prostřelit Koubka Jiráček, odražený míč se dostal na kopačky Ďuriše, ten ale trefil jen tyč.

Plašil (vlevo) v souboji o míč s domácím Ďurišem (vpravo)

Stejně jako v minulém kole se Viktoriáni dokázali probudit až ve druhém poločase dnešního duelu. Po hodině hry již Viktoriáni doskočili o dvě branky. To když útočník Marek Bakoš poslal chladnokrevnou střelu na hostujícího gólmana který neměl žádnou šanci.Viktoriáni vedou již 2:0. Mašina jménem Viktoria se znovu rozjela, to bylo 3:0. Petržela dostal míč a prokličkoval se přes celé hřiště a následně uklidil míč do branky.  Dvacetminut před koncem zápasu nejdříve z bezprostřední blízkosti trefil osamocený obránce Čišovský břevno a následně si dal výstavní vlastní gól hradecký veterán Fukal. Viktoriáni vedou 4:0. Dnešní střelecký repertoár Viktoriáni ukončili v osmdesáté minutě, Kolář nahrál nabíhajícímu Bakošovi, ten krásně přeloboval brankáře Koubka a mohl se radovat z druhého vstřeleného gólu, celkově jich má na kontě šest.

Viktoriáni dnes předvedli jeden z pěkných výkonů a znovu ve druhém poločase zabrali a dokázali porazit Hradec 5:0 a minimálně do soboty budou na druhém místě tabulky. Nyní se již Viktoriáni budou soustředit na úterní důležitý duel s Barcelonou.

Marek Bakoš

Jak je vidět v minulém zápasu Bakošovi lavička prospěla a nyní se v něm znovu probudil ten útočný dravec, kterého známe. Dnes si připsal dva góly a celkově má na svém kontě již šest gólů a je zatím nejlepší střelec Viktorky.

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 5:0