Druhá letošní výhra a první na domácí půdě

Ve druhém letošním zápase zvítězili Viktoriáni na domácí půdě nad třetiligovým celkem z Karlových Varů, v poměru 4:2.

V prvním letošním domácím zápase Viktoriáni sice porazili třetiligové Vary 4:2, ale se zápasem si hlavně pohrála příroda. Nejdříve se utkání mělo odehrát na Sencu místo v Luční a poté se dějiště stěhovalo zpět do Luční, kde se také zápas v pořádku odehrál. Pavel Vrba promíchal sestavu, v prvním poločase nastoupil jak Aleš Neurwirth tak i Petr Trapp, naopak chyběl kapitán týmu Pavel Horváth a nováček, Martin Fillo. Ve druhém poločase nastoupilo hned osm nových jmen. Diváků na hřiště třetí generace v luční si našlo cestu celkem 250 diváků. Viktoriáni začali aktivně a již ve čtvrté minutě mohl skórovat nejlepší střelec mužstva Jan Rezek. Prvního gólového zářezu se dočkali Viktoriáni již po čtvrt hodině hry. Míč, který se dostal až, za Karlovarskou obranu Marek Bakoš, si našel cestu k Michalu Ďurišovi, který se nemýlil a otevřel skóre 1:0. Viktoriáni se činili již za čtyři minuty založil útočnou akci novic týmu Aleš Neurwirth, jeho přihrávka směřovala na Ďuriše, který přiklepl Rezkovi a ten již neměl problém zakončit 2:0. Netrvalo dlouho a gólové manko bylo již třígólové, Akci založil Ďuriš, který, nahrál na Jiráčka ten jsi našel rychlonohého Petrželu, 3:0. Michal Ďuriš v dnešním zápase hrál opravdu skvěle a přidal na své bedra ještě jeden gól, na který mu nahrál jeho spoluhráč Honza Rezek, 4:0. A to bylo z pohledu Viktoriánů vše, kouč Vrba na další poločas razantně protočil sestavy, ve kterých se objevili např.: oba Islanďané a další plzeňští junioři. Plzeňáci druhý poločas hráli spíše na středu hřiště a gól do konce zápasu již nedokázali vstřelit. A tak se ozvali Karlovarští fotbalisté, po více jak hodině hry se strefil Geňa, a pět minut před koncem upravil na konečných 4:2 Tolar. Viktoriáni si poradili ze šestnáctého celku ČFL v poměru 4:2 a v letošním roce ještě neprohráli.

FC Viktoria Plzeň – 1.FK Karlovy Vary 4:2

Poločas: 4:0
Branky: 16. a 32. Ďuriš, 20. Rezek, Petržela - 67. Geňa, 85. Tolar
Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, Hudeček
Diváci: 250
Viktoria  I. poločas: Pavlík – Rajtoral, Bystroň, Neuwirth, Limberský – Petržela, Trapp, Jiráček, Rezek – Bakoš, Ďuriš.
Viktoria II. poločas: Ticháček – Ševinský, Brezinský, Hájovský, Jonsson – Štípek, Darida, Sladký, Dvořák – Mandula, Steindórsson. Trenér Pavel Vrba