Dnes se (možná) přepíšou dějiny Viktorky!

Dnes se jede do Prahy změnit Plzeňská historie, změnit statistky a co hlavně mít ten pocit z možného postupu mezi nejlepší týmy Evropy. Viktoriáni v odvetném zápase vyzvou dánskou Kodaň.

Dnes okolo osmé hodiny nebude v Plzni ani živáčka a ptáte se proč? Všichni fanoušci směřují do Praha na dnešní odvetný zápas proti FC Kodaň. Ten kdo lístek nesehnal buď bude na velkoplošné obrazovce na náměstí, nebo ve všech hospodách s televizí v Plzni.

Všichni spříznění lidé okolo Viktorky fanoušci, hráči, realizační tým a spoustu dalších důležitých lidí se zasloužilo o takový úspěch, který je i na České poměry málo vídaný. Porazit na Parken stadium favorita všech favoritů Kodaň 3:1 a být tak jen poločas od týmové smetánky, jen poločas od nejlepších týmů celého světa. Nyní je to jen na Viktoriánech jak si porazí dnes s Kodaní.

Pavel Horváth (vlevo) a Pavel Vrba (vpravo)

Co je potěšující, že do zápasu může již nastoupit čerství reprezentant Petr Jiráček a nejlepší střelec všech předkol Marek Bakoš. Otazník stále visí nad Mariánem Čišovským a také nad Davidem Bystroněm, který musel v sobotním utkání proti Dukle střídat již v poločase. To by bylo pro trenéra Vrbu velmi nepříjemné přijít o dva nejlepší obránce celé České ligy.

Na koho si musejí dát Viktoriáni pozor je Senegalec N´Doye, toho když Plzeňská obrana ubrání tak je půlka práce hotová. Dále si musejí dát pozor na nepříjemné standardní situace a také na zbytečné fauly a karty.

Vikoriáni trénovali v Edenu.

Hnacím motorem týmu bude plný stadion v Edenu, který má kapacitu necelých 21 tisíc diváků. Dnes z Plzně bude vyjíždět sedmdesát autobusů a také jeden speciální vlak dále se tam lidi dopraví individuálně. Doufejme že dnes v Edenu bude parádní atmosféra na kterou nikdo nikdy už nezapomene.

Dále je tu také možný peněžní obnos, který činí za postup do Ligy mistrů celkem 225 miliónů českých korun, případný postup jen do Evropské ligy činí razantně nižší zisk někde kolem 95 miliónů.

Rozhodčím dnešního zápasu bude Španěl Carlos Velasco Carballo, velmi zkušený sudí má za sebou spoustu zápasu v nejvyšší Španělské soutěži, a mezi jeho největší úspěchy patří, soudcování finále Evropské ligy ze sezóny 2010/11 mezi Portem a Bragou daný zápas se odehrál v Dublinu.

Co jiného Viktorce popřát než skvělý výkon a postup mezi 32 nejlepších týmu celé Evropy. Zápas začíná dnes od 20:45. hod. za asistence kamer ČT4.