Další ligové zklamání: Viktoriáni nestačili na Příbram

Viktoriáni nedokázali v patnáctém kole nejvyšší fotbalové soutěže porazit sedmou Příbram. Viktoriáni tak odjíždí od Litavky bez bodu díky gólům Pleška a Wágnera. Jediným gólovým hráčem na straně Viktorie byl stoper Marián Čišovský.

Gambrinus liga právě dnes vstoupila do své poloviny. Viktoriáni v patnáctém kole zavítali na hřiště Příbrami, týmu který v poslední době hraje na své poměry velmi sympatický fotbal. Všechny týmy, které byli před Viktorkou v tabulce remizovali a případná výhra by znamenalo značné  bodové přiblížení. Jedna dost výrazná změna v základní sestavě hostujícího celku. Místo obvyklého záložníka Václava Pilaře nastoupil Michal Ďuriš. Trenér Vrba ani Pilaře na zápas nenominoval, jelikož v pátek podepsal smlouvu s bundesligovým Wolfsburgem.

Momentka ze zápasu.

Příbram jak jsem již zmiňoval je překvapením letošního ročníku Gambrinus ligy a v dnešním zápase byl v úvodních minutách, také mnohem aktivnější. Nejdříve měl šanci Wágner, nejlepší střelec domácích. O pár minut později to zkoušel Koukal, ani ten nedokázal propálit Marka Čecha.  Ve třicáté minutě se konečně dočkali domácí, jenže Koukalův gól padl podle rozhodčích z ofsajdu. Jak se později ukázalo, rozhodčí chybovali a gól měl platit. Bohužel za pět minut gól do plzeňské sítě platil, to když Pilík dokázal přesně nahrát plzeňskému odchovanci Plešovi, ten se již nemýlil a Viktoriáni po více jak půlhodině hry prohrávali nad Příbramí 1:0. Po inkasovaném gólu Plzeňané zkoušeli vyrovnat. Viktoriáni do konce prvního poločasu s výsledkem nic neudělali a tak první poločas skončil výhrou Příbrami 1:0.

Marek Bakoš (vlevo) a Marián Čišovský (vpravo) běží rychle rozehrát míč.

Kouč Vrba svým svěřencům domluvil a ti si hned po třech minutách hry vyvolovali gólovou šanci. Petržela centruje na Bakoše, ten jen trefuje tyč Hruškovi branky a následný pokus Michla Ďuriše také bohužel gólem neskončil. Po tomto světlém okamžiku přišel pro všechny plzeňany dost černý. Pleško vyvezl míč až do vlastního útočného pásma, kde našel útočníka Wágnera. Ten svým devátým gólem v letošní sezóně zvýšil na 2:0 pro Příbram. Středočeši zaskočili mistra z Plzně, který dokázal odpovědět gólem na v 74. minutě. Horváth zahrává rohový kop, Fillo ještě míč přizvedl na hlavu stopera Mariana Čisovského. Čišovský jako jediný Viktoriáni v dnešním zápase dokázal překonat gólmana Hrušku a výsledek zkorigovat na 2:1. Ani jeden celek žádný gól do konce zápasu vstřelit nedokázal. Viktoriáni nedokázali porazit Příbram a prohráli 2:1.

Pavel Horváth

Bylo těžké vybrat hráče utkání, ale jediný kdo měl chuť hrát a snažil se byl Pavel Horváth. Z jeho rohového kopu dal následně gól Marián Čišovký. Byl snad u všech šancí Viktorie a znovu udivoval svými skvělými centry do útočného pásma.

1.FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:0)

Góly: 35. Pleško, 53. Wágner -  76. Čišovský

ŽK: Koukal, Krejčí, M. Štochl, Divíšek, Šlapák -  Kolář, Limberský

FK Příbram: Hruška - M. Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek – Mareš (89. P. Pilík), Tarczal, Koukal, T. Pilík (77. Šlapák), Pleško (64. Papšys) - Wágner

FC Viktoria Plzeň: M. Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Petržela (88. Hora), Jiráček, P. Horváth, Kolář (65. Darida) - Bakoš, Ďuriš (61. Fillo)

Rozhodčí: Kocourek - Štěrba, Blažej