Bojovný výkon přinesl nakonec remízu!

Viktoriáni měli ze hry více, nakonec remizovali s německým soupeřem z Gelsenkirchenu 1:1. Na straně Viktorky skóroval Darida a čtvrthodiny před koncem srovnal nizozemský snajpr Huntelaar.

Je to tady píše se 16. února 2011, stadion se pomaličku zaplňuje, vládne skvělá nálada, úvodní hvizd zápasu mezi domácí Viktorkou a německým Schalke 04 se pomalu blíží, nervozita stoupá. Co více by si mohl přát fanoušek plzeňské Viktorky. Oba celky jsou nastoupené, stadionem zní hymna Evropské ligy. Francouzský rozhodčí Stéphane Lannoy, fouká do píšťalky a jde se na věc.

Svěřenci kouče Vrby vlétli do zápasu nad očekávání a hned ve druhé minutě se mohli radovat z vedoucího gólu. Václav Pilař měl již napřáhnuto, ale míč mu nakonec sebral z kopačky hráč Schalke duchapřítomným skluzem. Schalke to je hlavně výborný útok, to když se k zakončení dostal nizozemský dravec Huntelaar, naštěstí gólman Čech nejistým zákrokem a nutnou dávkou štěstí míč zneškodnil. Po chvilce se znovu přihlásili domácí. Nejdříve zkoušel propasírovat míč na záda Unnerstalla Horváth, bohužel neúspěšně. 22. minuta se zapíše do podvědomí hlavě mladíčkovi Daridovi tak i všem fanouškům. Po rozehraném rohovém kopu, poslal Horváth míč na již zmiňovaného Daridu. Ten nijak neváhal a jako zkušený mazák poslal míč za záda gólmana Schalke Unnerstalla. Ve Štruncových sadech propuká nekonečné veselí. Viktoriáni vedou 1:0 a začíná ta těžší část zápasu ubránit hubený výsledek, potažmo ho ještě navýšit. Těšně před koncem prvního poločasu mohli jít Viktoriáni do dvoubrankového vedení. Střílel obránce Rajtoral a Unnerstall měl co dělat aby neinkasoval. První poločas skončil a Viktoriáni si nesli do kabiny jednobrankové vedení.

Daridova radost z prvního gólu byla velká.

Do druhého poločasu sice vstoupil aktivněji soupeř z Německa, ale Viktoriáni nebyli nijak pozadu. Po pětiminutách druhého dějství se do útočného úprku dostalo právě Schalke, ale o střelu Huntelaara se postaral domácí gólman Čech. Po útočných choutkách hostů se znovu přihlásili o slovo domácí, střelecký pokus Koláře, Pilaře a Petrželi gólem neskončil. Útočný fotbal musel těšit každého fanouška, který zápas sledoval. Do střeleckého zakončení se dostal Marek Bakoš, míč minul branku bezmocného Unnerstalla, opravdu je o pár centimetrů. Dnes se hrál opravdu, ale opravdu hraje krásný fotbal, Horváth zahrával volný přímý kop. Jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla. Vzápětí mohl skórovat Papadopoulos, ale stejně jako Horváthova střela skončila v hledišti. Mladíček Darida mohl skóre navýšit 72. minutě. Teď při Schalke stáli všichni svatí, střela minula tři tyče doslova o chlup. Po velkém útočném laufu přišlo rychlé vystřízlivění v podobě vyrovnávacího gólu Schalke. První střelecký pokus přišel z úhlu, který dokázal gólman Čech ještě vyrazit, ale na dorážku Huntelaara byl již krátký. Stav čtvrthodiny před koncem prvního zápasu je vyrovnaný 1:1. Poslední šance zápasu přišla po rohu Pavla Horvátha, ten míč poslal až do malého čtverce, bohužel bezúspěšně, míč skončil nad brankou.

Viktoriáni díky gólu Daridy hodně dlouho vedli, nakonec před koncem zápasu inkasovali a do odvety, která se hraje za týden v Německu, si převezou remízu 1:1.

František Rajtoral

Vybrat dnešního hráče zápasu bylo pravdu těžké, jelikož Horváth, Darida, Pilař hráli skvěle, nakonec padla volba na krajního obránce Františka Rajtorala. Ten si vytvářel spoustu útočných šancí a někdy své soupeře přiváděl svými kličkami až šílenství.

FC Viktoria Plzeň - FC Schalke 04 1:1

Poločas: 1:0
Branky: 22. Darida - 75. Huntelaar
ŽK: Horváth - Obasi, Fuchs
Rozhodčí: Stéphane Lannoy - Eric Dansault, Frédéric Cano - Fredy Fautrel, Ruddy Buquet (všichni Francie)
Diváci: 11 435
Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Petržela (66. Ďuriš), Kolář (88. Wágner), Pilař - Bakoš (80. Berger). Trenér Pavel Vrba.
Schalke 04: Unnerstall - Fuchs, Matip, Papadopoulos, Höwedes - Höger, Jones - Obasi (62. Farfán), Raúl (69. Marica), Draxler - Huntelaar. Trenér Huub Stevens.