BLOG: Proč se Plzni nedaří v lize?

Toto je často omílaná otázka, ale mi se jí pokusíme přijít trochu na kloub. Tato nový rubrika „Blog“ nebude vycházet na tomto webu pravidelně. Vždy v tomto článku vylíčí autor své úvahy.

Svěřenci kouče Vrby získali titul a otevřela se brána do nepoznaného orientu Ligy mistrů. Hráči mají jen deset dní na to, aby si odpočinuli a hurá do přípravy na novou sezónu, která začne již 12. 7. Prvním zápasem na půdě Pyuniku Jerevan (Viktoriáni zvítězili 0:4), doma také zvítězili rozdílem třídy (5:1) a postupují do třetího předkola.

Radost v Lize mistrů střídá smutek v Gambrinus lize.

Tři dny před začátkem ligy je čeká důležitý zápas proti Rosenborgu (znovu vítězně 0:1). Jenže začíná i cesta za obhajobou titulu a tím pádem začíná i takzvaný „Anglický týden“ tedy středa-neděle-středa. V sobotu (30. 7.) po prach bídném výkonu můžou být Západočeši rádi za remízu 2:2 s Libercem. Ve středu je čeká odvetný zápas proti Rosenborgu. První poločas každý si asi musel říct že na Viktoriány padla „deka“ jenže ten druhý poločas byl z říše snů a je tu rázem postup do Play-off Ligy mistrů a zajištěný program minimálně do prosince. Čtyři úvodní zápasy v pohárové Evropě a čtyři výhry se skórem, 13 gólů dokázali vstřelit soupeři a inkasovali 3 góly, touto bilancí musí Viktoriáni určitě budit respekt v celé Evropě a není se čemu divit Bakoš vede tabulku střelců s pěti góly a hned zatím je Kolář ten má o jednu branku méně.

„Určitě. Nejsme na to zvyklí. Moc hráčů režim středa-sobota nezažilo. A je to vidět. Myslím si, že si na to musíme trošku zvyknout.“

Uvedl Petr Jiráček pro isport.cz

Liga=zatím utrpení, nedělní zápas mluví za vše, ve druhém poločase byli Viktoriáni blíže k výhře, byli aktivnější, ale není to nic platné, když deset minut před koncem dostanete rozhodující gól a je z toho rázem až desátém místo.

Viktoriáni žijí podobný scénář jako minulou sezónu německé Schalke 04. Ligy běs a utrpení nakonec čtrnácté místo a jen pár bodů od sestupu zato Liga mistrů to bylo jiné kafe, semifinále a vypadnutí s Manchesterem United. Na čtrnáctý tým Bundes ligy se dostat mezi čtyři nejlepší celky Evropy to je úctyhodný výkon. Viktoriáni se snaží dostat mezi 32 nejlepších celků Evropy.

MIchal Daněk s trofejí.

Kouč Vrba stále tvrdí máme široký kádr a má i částečně pravdu, protože porazit Boleslav v nejsilnější sestavě s týmem plným náhradníků to svědčí za své. Viktoriáni během roku získali všechny tři trofeje co jdou v tuzemské lize získat. Hned na úvod nového ročníku získali další trofej, zvanou Superpohár (2:1p)

„Tak, ztráta… Všichni to nyní budou srovnávat s minulou sezonou. Jenže v ní jsme doma také první kolo nevyhráli (pozn. – remíza 2:2 s Olomoucí). Žádná velká ztráta a tragédie to není. Bavili jsme se v kabině, že jsme doma neprohráli skoro dva roky, tudíž není třeba panikařit. Ovšem je to určitě škoda, přestože hrál Liberec velmi dobře, měli jsme zápas dotáhnout do výhry.“

Uvedl kapitán Pavel Horváth pro isport.cz

Další kámen úrazu je gólman Michal Daněk, sice v zápase o Český Superpohár zachytal famózně a dokázal lapit i dvě penalty. Jenže jasnou jedničkou měl být Roman Pavlík, ten se zranil v prvním zápase proti Rosenborgu a ve třinácté minutě tam šel znovu Daněk, sice gól nepustil, ale výkon už byl takový chatrný. Za dva ligové zápasy pustil za svoje záda celkem čtyři branky to je číslo do očí bijící. Pavlík je mimo hru na dva měsíce, ale co jsi budeme povídat chtělo by to nějakého gólmana minimálně na půl roční hostování.

Smutný Pavel Horváth

Již v pátek nás čekají Teplice, nic než výhru si nikdo připouštět nebude, protože, kdyby se klopýtlo i s Teplicemi to už by bylo hodně špatné. Příští týden začínají Viktoriáni první zápas proti FC Kodaň v Kodani a budou chybět dva pilíře základní sestavy útočník Bakoš a záložník Jiráček, ti mají stop na jeden zápas díky kartám.